Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Dynamická veřejná IP
- - Od Gorole Dne 2016-04-22 18:46
Bohužel mám od UPC dynamickou veřejnou IP adresu.
Jde mi o to jak zajistit přístup když se IPčko změní.
Představoval bych si to tak, že by Turris kontroloval ip adresu, a zapisoval mi ji na třeba mé osobní stránky, přes které bych se připojoval jako turris.domena.cz

Řešilo se to to zde, ale bohužel to nemůžu najít.

Děkuji za každou radu předem :-)
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2016-04-22 18:51 Hlasů 2
A to je takový problém, požádat je o statickou IP adresu?
Nadřazený - - Od Gorole Dne 2016-04-22 19:00
A to je takový problém odpovědět normálně? :eek:
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2016-04-22 19:09 Hlasů 1
A co je na předchozí odpovědi nenormálního? Požádáte je o přidělení statické IP adresy a až se tak stane, budete se na ní kdykoliv a odkudkoliv moci připojovat. A rázem je po problému! Jak snadné ...
Nadřazený - Od Gorole Dne 2016-04-22 19:56
Moc normální mi tedy nepřijde.
Ale Vám určitě ano, v pořádku :lol:
Jo, je to takový problém když službu již nenabízí, a když ji nabízeli tak zdarma nebyla.
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2016-04-22 19:23 Hlasů 1
Třeba tady, zapisuje to do Foris a posílá na mail, pokud ho máte nastavený...
https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=9306#pid9306
Nadřazený - Od Gorole Dne 2016-04-22 21:26
A nemůže Turris třeba někam ukládat na FTP?
Netuším jak to provést
Nadřazený - Od jakubskrz Dne 2016-04-22 19:49
Taky mám UPC a dynamickou IP a na svůj Turris mám nasměrovanou doménu, a změny IP mě moc netrápí. Naposledy se mi totiž IP změnila, a to vím přesně, 4. 3. 2015 :)

Ale pokud přece jen máte obavy, nebo se vám narozdíl ode mne IP opravdu mění, řešením je dynamic dns, jde nastavit přímo v Luci pod záložkou Services/Služby.

@NONES: Původně jsem chtěl napsat, že je to zbytečné, když za to chtějí 200 korun za měsíc (pokud se dobře pamatuji, nevím, možná kecám). Ale když se teď dívám na jejich stránky, tak UPC už dokonce statickou IP nenabízí, pouze firemním zákazníkům.
Nadřazený - Od Pepe (>) Dne 2016-04-22 23:07
Napadá mě to vyzkoušet přes DynDNS a jak psal jakubskrz, tak UPC moc nemění dynamickou IP adresu.
- - Od meitner.mojeid. Dne 2016-04-25 08:25
UPC mění dynamické adresy pouze vyjíečně. Objednat u poskytovatele je téměř nemožné - cena 211 Kč je pro spoustu lidí nedosažitelná. Navíc statickou ip adresu UPC aktuálně přiděluje pouze SOHO/B2B zákazníkům. Residentním zákazníkům lze také, ale pouze v rámci individuálního řešení, na kterém je možné se domluvit s operátorem na KC. Individuální řešení podléha ještě schválení.

Řešeních je několik: 1.) dyndns 2.) ipv6 například skrze Hurricane Electric 3.) spousta jiných řešení, já mám například nastaveno, že pokud se změní ip adresa, tak se mi změna uloží do souboru na githubu.

Naposledy se mi IP adresa změnila někdy loni na jaře, platit za statickou ip adresu u UPC nedává smysl.

Mé 3) řešení je zhruba takovéto (script je volán aliasem ssh_turris)
ssh root@$(curl "https://raw.githubusercontent.com/jiri001meitner/public-ipv4-turris/master/ipv4.txt")
Nadřazený - Od meitner.mojeid. Dne 2016-04-25 08:27
No a script na straně turrisu mám takovýhle, stačí si ho ohnout, aby vám vyhovoval.
#!/bin/sh
# change directory to local turris git repository
cd /mnt/sdcard/public-ipv4-turris/
#current public ipv4 address

ip addr show br-wan | grep -E -o "([0-9]{1,3}[\.]){3}[0-9]{1,3}" | head -n 1 1> /mnt/sdcard/public-ipv4-turris/ipv4.txt || wget http://ipinfo.io/ip -qO - 1> /mnt/sdcard/public-ipv4-turris/ipv4.txt || curl ifconfig.co 1> /mnt/sdcard/public-ipv4-turris/ipv4.txt || curl -s checkip.dyndns.org | sed -e 's/.*Current IP Address: //' -e 's/<.*$//' 1> /mnt/sdcard/public-ipv4-turris/ipv4.txt
#last run log

date > /tmp/public.ipv4.log

#remote upload ipv4 changes
git add /mnt/sdcard/public-ipv4-turris/* 2>/dev/null
git commit -m "$(date)" 2>/dev/null
git ls-files --deleted | xargs git rm 2> /dev/null
git push -u origin master 2>/dev/null || /usr/bin/git pull --no-edit
exit 0
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2016-08-01 20:35
Omlouvám se, ale tenhle post bude hodně OT.
Řeším s UPC problém T3 timeout (= socket-download01 - title ) a měl bych na Vás otázku. Mluvil jsem s operátorem 3 dny zpátky, který říkal, že mam od společnosti CZ NIC velice slušný router, ale dnes jsem se dozvěděl od jeho nadřízeného, že prý s Turrisem údajně jsou nějaké problémy na jejich síti, což mě docela teda zarazilo a ohradil jsem se proti tomu. Nevíte někdo o tom něco víc? Protože firmware od UPC na modemech stojí slušně řečeno za prd.
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2016-08-02 06:37
Přes UPC (modem v bridge módu) a s Turrisem funguju od počátku, co Turris mám a zatím jsem nezaznamenal sebemenší problém.
Nadřazený - - Od meitner.mojeid. Dne 2016-08-02 08:56
Možná máš něco špatně nastavené, netuším, ale s turrisem na síti UPC žádné problémy nemám. Měl jsem předtím modemy technicolor bez turrisu, nyní mám modem ubee s wifi a s turrisem, s tím, že mám modem přepnutý do bridge módu. Pozor na kolizi adres, protože když se upc modem přepne do bridge módu, má jinou ip adresu, a mohla by kolidovat s ip adresami nastavenými v turrisu (mne kolidovala s ip adresou nastavenou pro openvpn). Ten T3 timeout možná souvisí s odstupem signálu od šumu, ale to bude buď problém který bude určitě před turrisem na síti (někdo ruší signál například tím, že má nějaké špatné zařízení, nebo v kabeláži někde po cestě - stačí když do rozvodné skříně nateče voda, což se stává často).

Co to je za modem? Compal, Ubee nebo Technicolor? Je přepnutý do bridge módu? Možná špatný firmware -> volat na technickou podporu a dokumentovat například fotkama.
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2016-08-02 09:30
Měl jsem Compal, kterým to začalo a teď mam opět Cisco EPC3208 (který si s tím umí poradit a do 2 min je to OK a u Compalu bylo nutné vždy restartovat modem). Posílal jsem jim UPC logy i screen, kdy jsem měl T3 timeouty z Compalu, ale co jedině udělali byla výměna Compalu za Compal a i tak to nepomohlo. Podle monitoringu (data + ping) mají vše v pořádku. Někomu to prý dělá i na Technicoloru.
Já s Turrisem (kromě WiFi) nemam žádný problém.  Tak nevím, kde přišli na to, že jsou problémy s Turrisem na jejich síti.
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2016-08-02 09:48 Hlasů 1
Častým problémem s Turrisy může být to, když uživatelé (často nevědomky) otevřou port udp/53 na firewallu, takže se z Turrisu stane otevřený rekurzivní resolver, který začne útočit na jiná zařízení v internetu.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Dynamická veřejná IP

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill