Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / IPv4 a IPv6 současně
- - Od digiman (>) Dne 2014-04-22 08:57 Upraveno 2014-04-22 10:56
Dobrý den,
mam poněkud problém, že mi přestalo fungovat připojení přes IPv6 (při připojení na přímo bez routeru funguje). Chtěl bych se zeptat jestli jste se s tím někdo nesetkal jelikož jsem do konfigurace IPv6 vůbec nezasahoval a po prvotním nastavení jí nechal běžet svým životem. Byl stav kdy fungoval bez problémů tento protokol a po sléze jakoby Turris začal blokovat IPv6 komunikaci jelikož jsem nedostal ani adresu od modemu ikdyž jsem jí předtím získal bez problémů. Připojení mam od O2 a modem mam HUAWEI Home Gateway HG622u .

Pro doplnění Turris tvrdí že IPv6 nemá dostupné.

edit2:
pomohlo změnit v nastavení WAN6  -  Request IPv6-prefix of length - z auto na disabled a nyní již funguje
Nadřazený - Od digiman (>) Dne 2014-05-09 01:18
Tak zase změna :grin: po přepnutí modemu do Bridge mode z původního nastavení kdy byl ve stejném nastavení jako před zapojením Turrise nejsem schopný nativní IPv6 zprovoznit předtím když byl Turris jen DHCP klientem fungovalo poradí někdo kde dělám chybu ? Přičemž nedostanu adresu brány ale adresu veřejnou dostanu a foris mi hlásí IPv6 konektivita - chyba a IPv6 brána že je ale OK
- - Od jro Dne 2014-04-24 06:56
At nezakladam nove téma: existuje vysvětlení, proc mi statistiky ukazuji cca 200kB komunikace pres ipv6 denně, kdyz žádnou takovou konektivitu nemam? (ani tunel nebo tak neco)
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2014-04-24 10:03
Jistý si nebudu, pokud neuvidím některý z těch packetů, který po té síti běží. Ale možné vysvětlení by bylo, že router se ve výchozím nastavení snaží od poskytovatele získat IPv6 adresu. A té se dožaduje po IPv6 protokolu, s nějakou automaticky přiřazenou adresou pro komunikaci po lokální síti (v rozsahu fe80::/64). Asi by se mu to dalo vymluvit (v nastavení sítě v Luci smazat síť „WAN6“), ale mělo by to být neškodné a kdyby poskytovatel přidal podporu IPv6, tak to začne fungovat samo.
Nadřazený - Od jro Dne 2014-04-24 11:08
diky, to dava smysl - asi to ted resit nebudu, protoze mi to taky neprijde jako nebezpecne/prilis podezrele. Navic mi snad ISP behem par malo mesicu prida podporu ipv6.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / IPv4 a IPv6 současně

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill