Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Multi-Wan
- - Od Devilmax Dne 2016-05-25 13:35 Hlasů 2
Mohl by mi někdo prosím poradit jak krok za krokem nastavit novou verzi multiwanu? Přiznám se že nejsem linuxář, ale původní verze byla jednoduchá a hlavně fungující. Po update routeru se všechno co mohlo podělalo, musel jsem ho znovu nastavovat včetně mwanu. Buď jsem nechápavý, a nebo je nový multi-wan totální bastl!! Nastavil jsem wan + wan2 tak aby to nehlásilo chybu,ale co dál? MWAN Interface Live Status je na obou "offline" a nikde jsem se nedočetl jak to řešit. Nebylo by lepší nejdříve dát na net návod na konfiguraci nové verze a potom teprve udělat upgrade? Jsem z toho docela mrzutý
Nadřazený - - Od TomD Dne 2016-05-28 22:51 Hlasů 1
Nasel jsem bug v cestach, mwan3 ocekava cestu pro /usr/bin/ip v turrisu je /usr/sbin/ip
Opravi to symbolic link.
ln -s /usr/bin/ip /usr/sbin/ip

pak to funguje ve vychozim nastavenim, upravil jsem si jen wan2 na modem..
Nadřazený - Od rajekm Dne 2016-06-01 15:32
Díky po nocovce u Turrise konečně MW běží díky tobě. Na toto bych fakt nepřišel ...:cry:
Teda cesty je nutno prohodit :wink:
Nadřazený - Od misut22 Dne 2016-06-07 11:46
Take bych ocenil navod jak nastavit novou verzi mwanu. Nejaky podobny jako existoval k multiwanu. Je mi jasne ze to neni prioritni ted po updatu na v.3.0 ale pokud ho nekdo sepise budu moc rad. Dekuji.
- - Od Devilmax Dne 2016-05-30 12:29
Přiznávám se že nevím kam to co jste psal mám zadat...přihlásit přes ssh mi nejde, chce to po mě heslo a to které znám do routeru mi nefunguje. Omlouvám se nejsem linuxář šlo by to trochu polopatě? :)
Nadřazený - Od Pepe (>) Dne 2016-05-30 12:36
Tak jedině si změnit heslo ve webovém rozhraním Forisu
- - Od Devilmax Dne 2016-05-30 14:30
Zkoušel jsem se přihlásit přes ssh klienta do routeru, heslo do routeru znám. mám se přihlásit přes ssh jako uživatel "root" + heslo (stejné jako do forisu)? Opravdu jsem lunuxová lama, omlouvám se. Zkoušel jsem root + heslo jako do forrisu ale to nejde. Myslíte že změna hesla tomu pomůže?
Nadřazený - Od Jan Čermák (>>) Dne 2016-05-30 14:48
Heslo pro SSH lze nastavit ve Forisu buď na záložce "Pokročilé nastavení", případně ho můžete nastavit na standardní záložce pro nastavení hesla po zatrhnutí "Používat stejné heslo pro pokročilé nastavení".
- Od Devilmax Dne 2016-05-31 08:29
Tak to mám nastavené, pro Foris i Luci stejné heslo.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Multi-Wan

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill