Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nelze se připojit na venkovní pptp vpn server po aktualIzaci
- Od Nabla128k Dne 2016-05-27 12:59
Zdravím, dopředu se omlouvám za vágní specifikaci problému.
Po aktualizaci roteru (asi na 3.0, nesleduji to úplně) mi přestala z vnitřní sítě chodit win vpn. Předtím chodila, chodí mi přes gsm modem, přes turris už ne.
Jde o win vpn, nastavená je na auto a přes gsm modem se připojí jako PPTP (tuším, že to zkouší ty protokoly a jeden si to vybere). Teď přes turris to skončí s nějakou chybou 800 snad, po čekání na "Ověření uživatelského jména", takže bych řekl že na gateway se to dostane, ale pak se to nějak "nepovede".
Bohužel podrobnosti neumím moc zjistit, zkoušel jsem lehce laborovat s firewallem ale když dám tak nějak všude accept, nic se nezmění, takže se mi to nezdá tím.
Nicméně - včera mi přišel výhružný email od turrisu, že mám 6 hodin downtime firewallu, což úplně nechápu. S ničím jsem si nehrál, po updatu jsem to restartoval a tak nějak všechno ostatní se zdálo ok. Tak nevím. Mohl by mě někdo prosím nasměrovat? Ta win vpn je pro mě tajemná... Díky
- Od Devilmax Dne 2016-05-27 20:43
Dobrý den,
měl jsem podobný problém...při pokusu o vytvoření vpn tunelu hlásí pc problém s GRE protokolem ? Pokud ano zkontrolujte si jestli máte nainstalované v routeru balíčky pro podporu GRE  protokolu.
- Od Devilmax Dne 2016-05-27 20:45
jsou to kmod-gre a kmod-gre6
- - Od Charon351 Dne 2016-05-28 10:24 Hlasů 1
Me pomohlo az doinstalovani kmod-nf-nathelper-extra
Nadřazený - - Od Charon351 Dne 2016-05-28 10:29
Pro lepší nalezení ostatními by to chtělo změnit nadpis na něco jako

Nelze se připojit na venkovní pptp vpn server
Nadřazený - Od Nabla128k Dne 2016-05-28 14:13
Změněno. Jinak zkusím, tamto předtím nepomohlo.
A ještě doplním, že router mi znovu další den vyhrožuje že firewall downtime 9h. Co znamená přesně firewall downtime? Proč mi to hlásí? Nic jsem s tím nedělal, začalo to pár dnů po aktualizaci....
Nadřazený - Od Nabla128k Dne 2016-05-29 07:36
Díky, tohle bylo ono, pomohlo to
Nadřazený - Od svecpetr.mojeid Dne 2016-06-08 14:08
super, fakt to funguje :)
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nelze se připojit na venkovní pptp vpn server po aktualIzaci

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill