Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nefunkční kryptování pomocí luks
- - Od Romans Dne 2016-06-06 18:46
Ahoj, k Turrisu mám připojen 3TB disk a rád bych jej zakryptoval pomocí cryptsetupu
Příkaz pro kryptování je:
cryptsetup luksFormat /dev/sda

Po zadání příkazu a následné passphrase se zobrazí:
WARNING!
========
This will overwrite data on /dev/sda irrevocably.

Are you sure? (Type uppercase yes): YES
Enter passphrase:
Verify passphrase:
device-mapper: reload ioctl on  failed: No such file or directory
Failed to setup dm-crypt key mapping for device /dev/sda.
Check that kernel supports aes-xts-plain64 cipher (check syslog for more info).

V messages vidím zprávu:
2016-06-06T19:26:21+02:00 err kernel[]: [18934.893427] device-mapper: table: 253:0: crypt: Error allocating crypto tfm
2016-06-06T19:26:21+02:00 warning kernel[]: [18934.900691] device-mapper: ioctl: error adding target to table

V souboru /proc/config.gz mám povolen modul
CONFIG_CRYPTO_XTS=m

Příkaz lsmod | grep -i aes
nevrátí žádnou hodnotu stejně tak jako lsmod | grep xts

Když zkusím modprobnout xts tak to skončí na závislosti:
modprobe xts
failed to find dependency gf128mul
1 module could not be probed
- xts

Insmod hlásí:
root@turris:/tmp# insmod xts
failed to insert /lib/modules/3.18.32-cc6b438bc31718a6d78da01fb8369384-1/xts.ko

Už mi došly nápady, prosím o pomoc.
Nadřazený - - Od jirig Dne 2016-06-10 13:42 Hlasů 1
Dobrý den,

modul xts z balíčku kmod-crypto-xts závisí patrně na modulu gf128mul z balíčku kmod-crypto-gf128. Zkuste ho nainstalovat. Jestli si dobře vzpomínám, musel jsem kdysi při zprovozňování LUKS nainstalovat ještě balíček kmod-crypto-iv.

Nevím, jestli to souvisí, ale po upgrade na verzi OS 3.0 mi LUKS přestal fungovat, musel jsem balíčky s moduly jádra odinstalvat a znovu naistalovat, i když se podle opkg zdálo, že jsou nainstalované správné upgradované verze. Pomohlo to, takže už jsem nezjišťoval, co problém způsobilo, musel jsem řešit i další nefunkční věci, ale možná se za tím nějaký problém skrývá.
Nadřazený - Od Romans Dne 2016-06-10 19:33
Děkuji mnohokrát. To je přesně ono. Nyní už to šlape. Moc jste mně potěšil. Děkuji.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nefunkční kryptování pomocí luks

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill