Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Synchronizace času...
- Od commar (>>) Dne 2014-04-23 12:51
Dobrý den, trochu nerozumím nastavení NTP serverů, jaký je mezi tím rozdíl?
Slouží každé nastavení k něčemu jinému, nebo jiné službě?

Našel jsem je:

v LUCI/SYSTEM/SYSTEM


Tady to bylo předvyplněné, a 1,6 a 7 řádek je server NIC.CZ...

a ještě jednou v
LUCI/SYSTEM/SYNCHRONIZACE ČASU



Tady taky předvyplněno, ale nastavil jsem si je sám na servery které používám...

Díky...
- Od Sova Dne 2014-06-11 14:26
Už to tady nadhodil kolega https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=136, příspěvek zůstal ale bez odezvy.

Podle toho, co jsem zjistil, je v LuCi nastavení na dvou místech. Pokaždé se totiž konfiguruje jiný démon - jednou je to ntpclient (LUCI/SYSTEM/SYNCHRONIZACE ČASU, /etc/config/ntpclient) podruhé ntpd (LUCI/SYSTEM/SYSTEM, /etc/config/system). Pokud stačí nastavit čas na routeru, lze použít ntpclient. Pokud má router sloužit jako NTP server pro další zařízení, potřebujete ntpd. Potud vše OK.

U mě ale nastal problém v okamžiku, kdy jsem chtěl přejít z ntpclient na ntpd. Systém po

/etc/init.d/time_sync stop
/etc/init.d/time_sync disable
/etc/init.d/sysntpd start

tvrdošíjně nechává ntpclient běžet:

udp        0      0 10.0.0.171:123          93.99.5.140:123         ESTABLISHED 3338/ntpclient

Po killnutí příslušného procesu sice naběhne už ntpd, ale jen na IPv6:

udp        0      0 :::123                  :::*                                17952/ntpd

A v logu se objevují nehezké hlášky:

emerg syslog[]: Instance sysntpd::instance1 s in a crash loop 6 crashes, 0 seconds since last crash

Máte někdo nápad, co s tím?
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Synchronizace času...

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill