Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Jaky modem pro ADSL/VDSL od O2
- - Od jank Dne 2016-07-28 16:13
Ahoj,
vcera pri bource mi odesel stary modem od O2 - Huawei EchoLife HG622u, ktery jsem provozoval v bridge modu pred Turrisem. Shanim proto nahradu a prosim, zda mi muzete doporucit vhodny modem. Mam nasledujici pozadavky:

1) Aby modem bylo mozne jednoduse prepnout do bridge modu a takto spolehlive spolecne s Turrisem, ktery bude vytacet pripojeni, fungoval (na lince od O2).
2) Aby clekove fungoval rozumne spolehlive :-) (stabilita pripojeni apod.)

O2 ma aktualne v nabidce 2 modemy, o kterych premyslim:
Comtrend VR-3031eu
a
ZyXel VMG1312-B30B

Ktery z nich, kdo mate zkusenosti, pro provoz spolecne s Turrisem doporucujete? Ma pripadne smysl koupit nejaky uplne jiny?

Diky moc

Honza
Nadřazený - - Od Peterek Dne 2016-07-28 17:59
Dobrý den,
Mám O2 a mám router ZyXel VMG1312-B30B, ale vždy zašlou který mají zrovna na skladě.

Jen jsem měl problém že se rozpadávalo spojení jen jsem změnil na routeru Turris (/etc/ppp) soubor options
hodnoty který mě zaslala podpora CZ.nic na email mám tam nyní tyto hodnoty

#debug
logfile /dev/null
noipdefault
noaccomp
nopcomp
nocrtscts
lock
maxfail 0
lcp-echo-failure 20
lcp-echo-interval 20

Snad Vám to pomůže přeji pěkný den :)
Nadřazený - Od Loocky Dne 2016-08-04 12:28
Také mám doma router ZyXel VMG1312-B30B. Přepnutí do bridge je pro něj velmi dobře popsané a není to nijak složité a s routerem nikdy nebyl problém :wink:
Je pravda že jsem od zbytku rodiny slyšel že se občas na chvilku odpojí internet, ale já jsem to zaznamenal jen jednou (na Turrisu mám nastavenou indikaci červenou LED na WANu). Vyzkouším popsanou konfiguraci a uvidím jestli zase někdo bude brblat :lol: Navíc předpokládám, že je to obecný problém u xDSL linek a ne na straně routeru.
Nadřazený - Od sin Dne 2016-07-29 10:54
Já používám Comtrend, ale nějaký starší model (myslím VR-3026e, nejsem ale doma). V bridge mode funguje bez problémů, stabilně. Vypadne jen, když spadne elektřina :-)

H.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Jaky modem pro ADSL/VDSL od O2

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill