Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Turris jako klient a AP zároveň
- - Od zachyunl Dne 2016-09-01 13:06
Dobrý den, mám turrise verzi 1.0 bez žádných přídavných karet. Je možné nastavit wifi klienta a zároveň AP přes NAT? Jde mi o to, že jedu na dovču, kde má provider na jedno zařízení wifi. Tak mě napadlo, že bych si vzal s sebou turrise a pomocí něho udělal svojí wifi síť.
Nadřazený - - Od fojtp Dne 2016-09-01 13:11
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2016-09-02 12:32
Z technického pohledu vypadá toto řešení zajímavě - máte ho vyzkoušené?
Nadřazený - Od fojtp Dne 2016-09-02 12:43
nemam
a spis bych vzal nejakej mensi "plastovej" router s openwrt nez tahat turris :-)
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2016-09-02 12:32
Akorát si nejsem jistý, že po dobu provozování Turrisu v tomto režimu budete splňovat podmínky nájemní smlouvy ohledně umístění routeru jako prvního vstupního bodu do své sítě.
Nadřazený - - Od zachyunl Dne 2016-09-02 12:36
Já myslím že ano? Když si chytnu providera, který poskytuje připojení přes wifi, tak jaký je v tom rozdíl než když mám providera přes jiné připojení?
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2016-09-02 12:49
No, to sice ano ... ale obávám se, že WiFi provideři budou poskytovat převážně NATované adresy, tj. nebudete plnit podmínku provozování Turrisu na zvnějšku dostupné IP adrese.
Nadřazený - - Od O.c.k.o. Dne 2016-09-04 13:05
http://www.svetmobilne.cz/recenze-kingston-mobilelite-wireless-g2-kpz-pro-cestovatele/2634
Toto je vec bez ktery na dovolenou nejedu. Lepsi nez vymejslet jak tahat turrise na dovolenou. Tam ssebou beru jen tricko :)
Nadřazený - Od zachyunl Dne 2016-09-05 10:07
To vypadá zajímavě. Děkuji za tip.
Nadřazený - - Od milanroubal (>) Dne 2016-09-05 11:09
Ja uz cestuju hodne dlouho s https://www.asus.com/Networking/WL330N3G/
Vyresilo to uz spoustu problemu, namatkou treba WiFi opakovac u dveri v hotelech, kde je internet jen v lobby, zesileni vzdalenejsiho kanalu u Wifi, 3G modem, internet pro vice zarizeni, etc.
Nadřazený - - Od zachyunl Dne 2016-09-05 11:45
K tomuto se zeptám. Vyhrabal jsem doma ve skříni https://www.asus.com/cz/Networking/RTN16/. Hodil jsem si tam openwrt. Jenom mi není jasná jedna věc. Když v hotelu bude wifi, na kterou se budu hlásit přes webový formulář jménem a heslem (což budou mít určitě ošetřeno pro 1 zařízení), jak udělám to, že se připojí více zařízení najednou? Ještě si vezmu jedno AP, které připojím do ethernetu od RTN16.

Jak toto řešíte?
Nadřazený - Od milanroubal (>) Dne 2016-09-05 12:08
No ta moje krabicka umi "Hotspot mode", coz nejakym zpusobem proste forwardne tu prihlasovaci stranku do koncoveho zarizeni a nabidne to tu prihlasovaci stranku pro prihlaseni/platbu. Jak presne je to udelane, zda to proste jen naklonuje MAC i na druhe rozhrani ci zda to dela jeste nejakou dalsi magii jsem nikdy nezkoumal, protoze to proste vzdy fungovalo :)
Nadřazený - Od O.c.k.o. Dne 2016-09-05 12:59
Neřešíme tu přihlašovací stránku to nabídne i klientům za tím.  Spíš se může stát ,že jí to nabídne jen jednou a pak už to bude fungovat do restartu ap.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Turris jako klient a AP zároveň

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill