Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / WiFi 5 GB down (Turis Omnia) (uzamčeno)
- - Od xsoft Dne 2016-09-30 20:12 Hlasů 1
Zdravim vespolek,
nejspis prvni dotaz o novemu modelu Turis Omnia.

Nerazi se mi nahodit 5GHz WiFi.
obrazek: http://i.imgur.com/PvhrrEV.png

Konkretne ani pres zakladni rozhrani ani pres luci, se sit porad tvari jako down (mobilni skener ji taky nevidi)
Sit nekolikrat vytvorena a smazana, zkouska menit kanaly, mod (legacy, n, ac), kanal, delku, zabezpeceni. I vyzkouseno vytvoreni defaultni site (OpenWrt) pres jen pridani nove site bez uprav. Na 2.4GHz toto projde a sit se nahodi, na 5GHz nikoli. Restartovat jsem zkousel.

Poznamenam ze router bezi 2h. Kratce po startu, pres zakladni menu, se 5GHz ukazala, ale po pul hodine pri nastavovani pres luci (led a podobne, ..) je dole a nechce najet.
PS: protoze pri montovani anten jsou sroby dost povolene (tj. pri sroubovani anten se vam protoci), router jsem i rozebral, sroub utahl a jeden odpojeny kabel na 5GHz wifi pripojil zpet. 1 a 3 antena se snad musi protocit v ruce kazdemu, kdo se ji pokusi jen trochu utahnout.

--
Qualcomm Atheros QCA9880 802.11bgnac (radio0):
SSID: OpenWrt | Mód: Unknown
Bezdrátová síť je vypnuta nebo nespojena

---
Zařízení  Turris Omnia - RTROM01
Verze Turris OS  3.2
Verze jádra  4.4.13-05df79f63527051ea0071350f86faf76-7
Nadřazený - Od milanroubal (>) Dne 2016-10-04 12:10
" 1 a 3 antena se snad musi protocit v ruce kazdemu, kdo se ji pokusi jen trochu utahnout."

Pod tohle se muzu podespat. Nastesti jsem nejdrive sundal horni dekl, takze jsem s tim nezkousel tocit stale dokola, to by mi ty slucovace nepodekovaly :)
Nadřazený - - Od ZdK Dne 2016-10-04 13:40
Zdravím,
v "mé" Omnii vůbec druhou wifi kartu nevidím. lspci ji také nevypíše. Router jsem rozšrouboval a vidím v něm 2 wifi karty (WLE900VX a WLE200N2).
Wifi mi jede pouze na 2,4 GHz. Nevíte někdo, jak "zviditelnit" i druhou wifi?
Děkuji
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2016-10-04 13:59
Dobrý den, zkuste, zda to nespraví restart do továrního nastavení. Pokud ne, napište nám prosím na tech.support@turris.cz - připojte zároveň sériové číslo routeru, abychom mohli prověřit logy z jeho oživování.
Nadřazený - Od ZdK Dne 2016-10-04 14:01
Tovární nastavení jsem dělal už 3x (tl. Reset po třetí diodu).
Je možné se spojit např. telefonicky?
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2016-10-04 14:05 Upraveno 2016-10-04 15:13
Podívejte se v LuCI do systémového a kernelového logu, zda tam po pokusu vypnout a zapnout WiFi nenajdete nějaké hlášky od netifd nebo zmínky o ath10k. Kanály označené jako DFS ale mohou naběhnout až po delší době (pokud vím, tak minuta), protože se provádí scan, zda WiFi nekoliduje s radary.
Nadřazený - - Od ZdK Dne 2016-10-04 14:18 Upraveno 2016-10-04 14:23
System log:
notice netifd[]: radio0 (8732): Configuration file: /var/run/hostapd-phy0.conf
notice netifd[]: radio0 (8732): wlan0: interface state UNINITIALIZED->COUNTRY_UPDATE

Kernel log:
žádná zmínka o hostapd ani ath10k

lspci:
00:01.0 PCI bridge: Marvell Technology Group Ltd. Device 6820 (rev 04)
00:02.0 PCI bridge: Marvell Technology Group Ltd. Device 6820 (rev 04)
00:03.0 PCI bridge: Marvell Technology Group Ltd. Device 6820 (rev 04)
01:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros AR9287 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2016-10-04 15:16
Správně poslal řádky od netifd, zaměnil jsem ho s hostapd. Příspěvek jsem opravil. Ale u Vás bych to tipoval na hardwarový problém, když karta není vidět ani v lspci. Můžete nám poslat sériové číslo routeru? Případně bychom rovnou domluvili postup pro reklamaci.
Nadřazený - - Od ZdK Dne 2016-10-28 15:26
Jenom pro doplnění: Router byl odnesen do CZ NIC a proběhla reklamace. Nyní vše v pořádku.
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2016-10-28 16:08
Můžeme vědět v čem byl problém? :-)
Nadřazený - Od ZdK Dne 2016-10-28 16:46
Pokud mám správné informace, byl vyměněn modul wifi.
Nadřazený - - Od khojdar Dne 2016-11-15 15:16
Mám stejný problém. Vypozoroval jsem, že wifi karta se detekuje jen pokud je studená. Pokud se router restartuje chvíli po zapnutí, karta již není detekována - není na výpisu lspci. Takže to asi bude stejné jako ve vašem případě.
CZ NIC, bohužel, již týden na žádný mail nereaguje. No snad se proberou...
Nadřazený - - Od slav Dne 2016-11-15 22:39
hlasim uplne presne spravanie aj v mojom pripade. Turris Omnia, 5 GHz 802.11ac karta po zapnuti "za studena" funguje, po reboote uz nie je detekovana, ale po vypnuti routra z elektriky na cca 15 minut a opatovnom zapnuti, je karta opat detekovana.
E-mail podpora nereaguje taktiez :)
takze zda sa, ze tu mame vyrobnu vadu ...
Nadřazený - - Od khojdar Dne 2016-11-16 10:45 Upraveno 2016-11-16 10:49
Doufám, že problém s podporou je jen dočasný. (Pracovní cesta, nemoc ...)
Spíš by mne zajímalo, jak to bude s náklady na reklamaci - poštovné. Kartu mohu poslat jako doporučený dopis, to není nic hrozného. Ale celý router, jako cenný balík? Asi bych se na poště nedoplatil a ten vopruz s balením dle 54 různých předpisů... A dle mých (starších) zkušeností kurýrní služby vyzvedávat u soukromníků moc nechtějí. nebo se něco změnilo?
Nadřazený - - Od slav Dne 2016-11-16 12:08
ja som sa rozhodol, ze to asi necham tak, pokial sa neobjavi nejaka ina vada. Zit sa s tym da, ked to defacto "spolahlivo" funguje po vychladnuti. Spis to je celkom hanba pre cz.nic, ze dali von neotestovany produkt, taktiez konstrukcne nedorieseny (takisto ako pisali viaceri, hned po vybaleni sa mi pretacal konektor anteny, a popri tom sa odpojil kablik k tejto antene ... to sa nestava ani lacnym routrom Made in China).
Snad ak by to bola len chyba tej karty a da sa poslat doporucenym dopisom, tak by to slo.
Nadřazený - Od khojdar Dne 2016-11-27 18:37
Tak jsem kartu reklamoval - poštou. Náhrada už přišla a vše je OK. Karta a celý router šlapou jak hodinky...
Nadřazený - Od Michal Vaner (>>) Dne 2016-11-16 15:50 Hlasů 2
S podporou je problém personální ‒ nedostatek lidí. Doufáme, že je jen dočasný, že se na ten inzerát někdo přihlásí (https://www.nic.cz/page/321/kariera-v-cznic/#turris_support). Znáte-li někoho, kdo by mohl mít zájem, tak mu dejte vědět.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / WiFi 5 GB down (Turis Omnia) (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill