Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Co vlastně turris dělá pro bezpečnost
- - Od rsaf Dne 2016-10-19 12:37
Trošku jsem to zkoumal ale moc jsem k ničemu nedošel.
Co vše turris dělá pro bezpečnost, co ho tedy vlastně odlišuje od "obyčejného OpenWRT routeru" ? Já jsem našel:
- automatická aktualizace firmwaru
- rozumně nastavený firewall
- blokace ip adres z dynamicky (ze serveru) aktualizovaného seznamu.

Je toho ještě více? Jsou tam nějaké další bezpečnostní funkce typu IPS, inspekce provozu apod. tak, jako to mívají různé "enterprise" firewally?
Nadřazený - Od Pepe (>) Dne 2016-10-19 12:41 Upraveno 2016-10-19 12:57 Hlasů 1
Z mé strany bych hodně zdůraznil ty aktualizace, jak jste psal a podporu ze strany CZ.NIC

Například:
Můžete využít sledování provozu ve vlastní síti: https://www.root.cz/zpravicky/majordomo-sledujte-provoz-ve-vlastni-siti/
Můžete se dozvědět, zda nejste součástí honeypotu a zároveň zjistíte, kdo se k Vám snaží dostat do routeru: https://www.turris.cz/doc/cs/howto/ssh_honeypot  (jak to vypadá:  obr 1 a obr 2 )
Na strech goalech se pracuje jako je např.  mobile app, advanced network monitoring and also active bandwidth measurement

Mimo bezpečnost - výhody:
Můžete provozovat OpenVPN (s větší rychlostí než u jiných routerů)
Když tu máme OpenWRT/LEDE, tak můžete blokovat reklamy pomocí routeru
Měnit si barvičky :grin:
SFP port
Starší routery nemají USB 2.0/3.0, takže k nim nemůžete připojit usb tuner, tiskárnu, flashku, externí disk, atd.
miniPCIE wifi karty (když se jednou stane ac zastaralou technologií prostě vyměníte kartu, starou můžete prodat a jede se dál a nemusíte měnit celý router)
Vše je open-source
Nadřazený - Od Michal Vaner (>>) Dne 2016-10-21 10:09
Dobrý den

* Ověřování DNSSEC.
* Nutnost nastavit heslo v administraci než to pustí internet (drobnost, která ale udělá celkem hodně).
* Možnost zapojit se do projektu Turris, v rámci kterého můžeme objevit např., že máte v síti něco napadeného.

S pozdravem
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Co vlastně turris dělá pro bezpečnost

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill