Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Turris Omnia a x86 program (uzamčeno)
- - Od Viky Dne 2016-10-26 15:55
Pěkný den,
napadá někoho, jak spustit např. prostřednictvím LXE nebo jiné technologie x86 program na Omnii?

Zkoušel jsem vytvořit x86 kontejner, ale neúspěšně.

lxc-create -t ubuntu -n dev -- -r xenial -a i386
can't create i386 container on armhf
lxc-create: lxccontainer.c: create_run_template: 1201 container creation template for dev failed
lxc-create: lxc_create.c: main: 274 Error creating container dev

Dále jsem se snažil v LXD s Ubuntu nainstalovat x86 knihovny a qemu-i386-static, ale skončil jsem u "Segmentation fault".

apt-get qemu-i386-static
dpkg --add-architecture i386
apt-get install ia32-libs:i386

File o programu říká následující a knihovna /lib/ld-linux.so.2 pro x86 je přítomna:

app: ELF 32-bit LSB executable, Intel 80386, version 1 (SYSV), dynamically linked, interpreter /lib/ld-linux.so.2, stripped

Nic dalšího už mě bohužel nenapadá.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2016-10-31 10:50
Omnia je ARM, na něm x86 program bez emulace nespustíte. V emulaci (jako pomocí QEMU) by to jít mohlo, ale bude to ukrutně pomalé.
Nadřazený - - Od Viky Dne 2016-10-31 16:12
Dobrý den,

děkuji za zprávu. Tohle všechno je mi jasné, přesto mi to přijde jako lepší cesta než kupovat další zařízení postavené na x86.

Zabývám se ale otázkou, jak emulaci tohoto druhu na Omnii provést. Přiznám se, že jsme našel žádný vhodný postup, jak toto realizovat.

Napadlo mě vytvořit v LXC kontejner s ARM Debianem nebo Ubuntu. V něm poté nainstalovat balík "qemu-system-x86" a zprovoznit základní x86 systém (např. opět Debain) pomocí instalátoru v ISO a obrazu disku. Je to schůdné?

Zároveň budu potřebovat vyřešit síť, resp. přístup k jednomu portu z vnějsí sítě. x86 systém bych proto zpřístupnil pomocí NAT nebo řežimu bridge, rád si ale nechám poradit, jak to udělat nejsnáze.

Pokud se to povede, rád bych připravil krátký návod pro všechny.
Nadřazený - - Od linker Dne 2016-10-31 16:31
Jednoduchsie riesenie je priamo pustit LXC kontajner s danou architekturou, viz. https://www.stgraber.org/2012/02/03/ever-wanted-an-armel-or-armhf-container-on-an-x86-machine-its-now-possible-with-lxc-in-ubuntu-precise/
V navode je sice ARM na x86 ale bude to fungovat aj opacne.
Nadřazený - Od Viky Dne 2016-10-31 23:49
Díky za zprávu. To bylo první, co jsem zkusil, ale jak v TurrisOS (resp. OpenWRT), tak v LXC Ubuntu dostanu po zadání příkazu následující nebo obdobnou zprávu.

lxc-create -t ubuntu -n dev -- -r xenial -a i386 (nebo např. lxc-create -n dev -t ubuntu -- -a i386)

can't create i386 container on armhf
lxc-create: lxccontainer.c: create_run_template: 1201 container creation template for dev failed
lxc-create: lxc_create.c: main: 274 Error creating container dev

Zkoušel jsem také další z dostupných šablon, např. CentOS nebo Fedoru, ale výsledek je stejný. Pokud tomu celému rozumím, je třeba najít takovou šablonu, která s instalací x86 systému na armu počítá. Na takovou jsem ale bohužel zatím nenarazil.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Turris Omnia a x86 program (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill