Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / NAS server
- - Od quick Dne 2014-04-24 19:27
Všechny vás tady zdravím.
Popíšu problém a požádám o radu.
Podle návodu na https://www.turris.cz/doc/navody/domaci_nas připojím, přimountuji externí USB3 HDD.
Nastavím sdílení, bez uživatelských účtů (guest) s právy R/W.
Na počítači, nebo v libovolném jiném zařízení připojeném k síti otevřu sdílenou složku.
Zatím žádný problém.
Po nějaké době, definované usnutím disku (idle), se pokusím o opětovný přístup do sdílené složky, disk se probudí, ve filemanageru najdu sdílenou složku, ale nedostanu se na její obsah (nelze otevřít).
Nejdříve jsem si myslel, že jsem udělal nějakou chybu při mountováni NTFS disku, ale po zformátování na EXT3, a opětovném mountnutí se sdílená složka chová stejně.
Po usnutí a opětovném probuzení disku nelze sdílenou složku otevřít, i když je sama normálně viditelná...
Má někdo z vás představu co dělám špatně?
Zprovoznit na Turrisu sdílení ext. disku je pro mne zcela kritické.
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2014-04-24 21:55
Něco podobného mi dělal běhen pokusů jeden 7400ot disk když byl napájenej jenom jedním fousem.....on se totiž nedokázal roztočit
Nadřazený - - Od quick Dne 2014-04-25 20:19
Tak s neroztočením disku problém nemám.
Jakmile na disk ve filemanageru sáhnu, ihned přejde z idle do provozního stavu, roztočí se, blikne, ukáže sdílenou složku (nejde o nakešovanou hodnotu, protože můžu přistoupit z jiného zařízení), ale dovnitř složky se prostě nedostanu...
Disk po nadefinované době opět v klidu přejde do idle a zastaví.
takový způsob chování jsem ještě nikdy neviděl a nemám zdání co je důvodem... :sad:
Nadřazený - Od palikv.mojeid.c (>) Dne 2014-04-26 07:18
Zdravím. Já postupoval stejně, jen s tím rozdílem, že jsem si vytvořil samba uživatele. Protože každý počítač má nastavené heslo do pc (i když třeba startuje automaticky bez zadávání hesla), nastavil jsem stejné heslo i pro každého samba uživatele. Potom jsem je přidal do povolených uživatelů a můžou přistupovat do sdílených složek. Je pravda, že když jsem zkoušel fleš disk, musel jsem ještě přes winscp upravit práva pro přístup, ale když jsem ho vyměnil za normální disk, naformátovaný v ext3, nedělal jsem to a normálně to funguje. Zkus to přes samba uživatele.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / NAS server

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill