Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Výpadky LAN rozhraní (uzamčeno)
- - Od digiman (>) Dne 2016-11-02 15:15
Zdravím,

měl bych takový menší problém. Čas od času se mi stane že mi router přestane reagovat na LAN portech  zatím co wifi stále běží bez problémů. Stalo se mi to již několikrát, první příznak je zhoršení odezvy a když jsem chtěl otestovat jestli není problém v síti tak mi speedtest dojel do půlky a pak připojení padlo. Rádio které mam na Turrisu stále hrálo a wifi dále běžela bez problémů.

Chci se zeptat jestli jste se někdo nesetkal s podobným problémem. Na fóru jsem nenašel (možná sem nehledal dostatečně dlouho)
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2016-11-02 15:23
Obdobné chování speedtest.netu jsem vypozoroval při poškozeném koaxu od UPC v domě (nová fasáda a tatarští dělníci s vrtačkou v ruce). (na wifi v tu chvíli nezkoušeno). Jestli si ale pamatuji, vy máte optiku.
Nadřazený - Od digiman (>) Dne 2016-11-02 15:49
Ano mam optiku doma, kdyby bylo na vstupu tak by padla tak by asi padlo. Bohužel se mi stalo na starším i novějším rozvodu doma.
- - Od Filip Vyskočil Dne 2016-11-04 09:58
Pozoroval jsem na Omnii výpadky u WAN i LAN při zapojení do switche Linksys SLM2008.
Nadřazený - - Od digiman (>) Dne 2016-11-04 10:34
To já si zatím vystačí bez externího switche krom servisu když dělám nějakej desktop. Omnii otestuju až jí vybalím, teprve před hodinou mi dorazila domu tak se na ní vrhnu až dorazím z práce. Jinak mam jen nějaký asi 100 letý stolní edimax 8x 1Gb. Sháním něco s PoE (více jak 4 porty) a ideálně pasivním chlazením (aktivní nevadí ale musí být tiché).
Nadřazený - - Od Filip Vyskočil Dne 2016-11-04 10:39
Jsem to měl jen na první zapojení Omnie.
Aktuálně žádné problémy nepozoruji - připojeno jen WAN UPC modem Cisco EPC3925 a LAN Turris 1.0.
Nadřazený - - Od digiman (>) Dne 2016-11-04 10:47
obávám se že toto zapojení drobet vadí sběru dat v Turrisu 1.0 (za předpokladu že Omnia není v bridge režimu aby byl veškerý provoz včetně IP na Turrise 1.0) a tudíž nebude košér z pohledu smlouvy na původního Turrise
Nadřazený - Od Filip Vyskočil Dne 2016-11-04 10:53
UPC modem je v bridge a má v sobě switch.
Omnia i Turris 1.0 mají svoji veřejnou IPv4 adresu na WAN a spojeni jsou v LAN.
Smlouvu jsem nečetl, ale říkám si. že toto zapojení by nemělo vadit.

BTW. zapnul jsem reportování z i z Omnie, nějak rozfungoval odesílání dat z Firewallu, ale nedaří se mi rozchodit uCollect. Ale je pravda, že jsem tomu zatím moc nedal...
Nadřazený - Od digiman (>) Dne 2016-11-06 23:48
Tak jsem zjistil že je Omnia hoodně vybíravá na kabely. V momentě kdy jsem měl trochu více opotřebovaný LAN kabel tak docházelo dokonce k restartu Omnie s tím, že došlo i k ovlivnění WAN portu který mam připojen nyní k Turrisu 1.0. Snad se v Racku bude chovat rozumněji když je komplet uzemněn, zatím běžejí jen zahořovací testy, ale brzo dojde k plnému nasazení včetně testů SFP slotu.
- Od Buritos Dne 2016-11-12 12:11
Tak já jsem ani svou Omnii nerozjel.
Hlásí nefunkční připojení, po dlouhé době naskočí úvodní obrazovka prvotní konfigurace,kde dám pokračovat a opět vypadne připojení.
Po delším čase naskočí obrazovka se zadáním hesla, tam ho zadám a zase vypadne připojení. Dále už se ani nedostanu.

To DIGIMAN: Přidával jsi tam nějaké karty. Já jsem si tam před prvním spuštěním dával SSDčko. Tak jestli ho mám demontovat a zkusit to znovu.
Pochybuji, že by to mělo mít na tohle vliv.

Zkoušel jsem kombinovat různé datové kabely, ale nemůžu přece donekonečna kupovat kabely, abych zjistil, který je dobrý a který ne.
- - Od rkupka Dne 2016-11-25 14:37
Doteraz pouzivany gigabit switch Netgear GS108, hlavny router ADB3212 VDSL2 od poskytovatela internetu.
VDSL2 router je teraz v bridge mode a je zdrojom WAN konektivity pre Omniu.
Problemy:
Netgear switch je s Omniou prepojeny kratkym asi 2m kablom Cat5e, rychlost 1G.  Po restarte Omnie sa tento spoj so switchom neobnovi. Nikdy. Pomoze len odpojit kabel k switchu z Omnie a zapojenie spät, alebo vyp/zap switchu.
Kabel horsej kategorie ci vacsej dlzky nefunguje s Omniou vobec. Rovnako sa to chova ak zapojim PC s 1G sietovou kartou na Omniu. Po restarte Omnie sa link s PC neobnovi, pomoze len vytiahnut a zasunut kabel.
Wifi funguje normalne dalej, aj ked LAN nefunguje.
Skusal som uz vsetko. Vymenit v PC sietovku, skusal som niekolko kratkych LAN kablov...  Omnia dostala najnovsi factory firmware, nic nepomaha.
V logu nie je nic podozrive.

Je to na reklamaciu Omnie ?
Nadřazený - - Od Filip Vyskočil Dne 2016-11-26 16:56 Upraveno 2016-11-26 17:04
Tak si vzpomínám, že u mne to bylo podobné, taky se to po restartu nerozblikalo.
Momentálně mi ale všechna zařízení fungují jak mají: mimo výše uvedného i na Gb PC a pine64 a na 100Mb tiskárna, Raspi a eQ-3 MAX Cube.
Je to na reklamaci Omnie, kabelu nebo switche :-)
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2016-11-26 22:42 Upraveno 2016-11-26 22:44 Hlasů 1
Pochybuji, že by jste si reklamací Omnie pomohl, protože je velice nepravděpodobné, že by to byl špatný "batch".
To samé se řeší na discourse ( https://forum.turris.cz/t/intermittently-dead-ethernet-ports/1444/6 , https://forum.turris.cz/t/after-router-reboot-switches-need-reboot-too/1676 , https://forum.turris.cz/t/swich-ports-offline-if-plugged-during-boot/1611/12 )
Protože Discourse začíná být značně nepřehledné ( https://forum.turris.cz/t/subcategories-under-turris-omnia/1580/3 ), takže chápu, že se na tom i dokonce špatné hledá, ale když jsem zadal do vyhledávání switch našlo to dost diskuzí. :-)
Nadřazený - - Od Filip Vyskočil Dne 2016-11-26 22:51
Ja si vubec nejsem jisty tim, ze mnou uvadeny problematicky switch je v poradku. Ani jeho napajeni jsem nezkoumal...
Nadřazený - Od Pepe (>) Dne 2016-11-26 22:55
Bylo by divné, kdyby se všem switche odporoučeli do křemíkového nebe po zapojení Omnie. :-) Zvlášť, když to dělá i ostatním.
Nadřazený - - Od rkupka Dne 2016-11-26 22:59
Moj switch je v poriadku. Mam ich niekolko a vsetky v sieti normalne funguju. Iba Omnia s nim ma problem.
Rovnako sa to chova aj ked zapojim priamo PC na omniu.
Nadřazený - Od Filip Vyskočil Dne 2016-11-26 23:06
:-(
Pokud by to necemu pomohlo, muzu problematicky napul manageable switch zaujcit nebo venovat.
Nadřazený - Od rkupka Dne 2016-11-26 23:08
No parada, vypada ze rovnaky problem ma kopa dalsich ludi. Spominaju sa switche linksys a netgear. A viaceri uz pisu ze posielaju Omniu spät na servis.
Vdaka za linky, budem to sledovat.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Výpadky LAN rozhraní (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill