Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Turris Omnia pro zacatecniky - Flashdisk-NTFS-Samba (uzamčeno)
- - Od MiSko Dne 2016-11-07 19:41
Turris Omnia (VDSL bridge, registrována, updaty o.k., Forris a LuCi o.k., sběr dat a honeypot běží)
Krátce: naprostý začátečník s OpenWRT a Linuxem, spíš poučený laik
Problém: Jak jednoduše přimountovat flashdisk (externí disk) formátovaný NTFS
Co jsem zkusil: LuCi a mountování FAT32 (o.k.) a Sambu (o.k.) - NTFS: 0
Co se nepodařilo: postup podle návodu https://www.turris.cz/doc/cs/howto/nas#nastaveni_nasu_s_ntfs_diskem
(SFTP/SCP funguje - Altap Salamander, stejně jako u linxového satelitního přijímače Vu+ Duo 2 - Enigma2 // ssh přes PuTTy funguje)

Protože nejsem zvyklý pracovat v příkazové řádce (od DOSu uběhla už příliš dlouhá doba), zkopíroval jsem jiný konfigurák podle návodu, vložil příkazy/komenty a zkusil spustit v ssh/PuTTy. Skončil opakovaně chybovými hlášeními.

Na co si mám dát pozor? Co jsem mohl přehlédnout? Jakýkoliv tip vítán.

Poznámka: NTFS prostě potřebuju, minimálně na externí disky a flashky. Budoucí NAS nebo mSATA do Turrisu naopak budu řešit jinak (asi ext4).

Dík

Michal
Nadřazený - Od MiSko_Omnia Dne 2016-11-20 21:58
VYŘEŠENO
Další pokus a pozornější sledování výpisů SSH. Postup podle návodu funguje. Je třeba v LuCi ručně zrušit automount nastavený jako default. Pak se skript rozběhne a sdílení funguje.

Reálné přenosy: ISO soubory a filmy ca 60-61 MB/s, menší soubory mírně pod 50 MB/s (nejhůř ca 40) // Sandisk Cruzer Extreme 32 GB, NTFS

M.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Turris Omnia pro zacatecniky - Flashdisk-NTFS-Samba (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill