Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / LXC na Turrisu HW verze 1.0 či 1.1
- Od NONES (>>>) Dne 2016-11-09 21:35
Platí tento návod i pro původní routery Turris, nebo jen pro Omnii?
Mám původní router Turris (HW verze 1.0) a ať hledám, jak hledám, v "LUCI -> Nástroje -> LXC containers" sekci najít nemohu. Není tam.
Bude fungovat, když nainstaluji LXC kontejner pomocí příkazů přímo v shellu?

Díky
- - Od TomasA Dne 2016-11-10 09:12
Mně tento návod tak úplně nefungoval, minimálně v tom ohledu, že mi nenabízí žádné Template k vytvoření kontejneru (krom OpenWrt šablony). Už si bohužel nepamatuju přesně, jak jsem v Luci získal to okno LXC containers, ale pro vytvoření funkčního kontejneru jsem, použil návod turris-lxc-howto a po ručním dokolmení nějakých závislostí kontejner nainstaloval a rozběhl. Další problém byl, aby se ten kontejner zobrazoval tom okně v Luci, to se řešilo v tomto threadu. A jak teď koukám, je to tady vlastně vše v jednom včetně toho odkazu výše.
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2016-11-10 10:40 Upraveno 2016-11-10 11:06
Mě to taky nechodí, podařilo se mi vytvořit kontejner podle návodu který uvádíte,
v LuCI to mám, myslím že se mi to objevilo když jsem vše instaloval přes LuCI/System/Software...

Po pokusech jsem došel k závěru že verze 1.0 umí jen ten ručně instalovaný Debian,
takže další varianty instalované z api.turris.cz/lxc jsou jen pro Omnii.

EDIT:
Teď jsem to pro jistotu udělal i ručně, nejdříve restart, pak opkg update, upgrade..

turris ~ # lxc-create -t download -n martin_vm
Setting up the GPG keyring
ERROR: Unable to fetch GPG key from keyserver.
lxc-create: lxccontainer.c: create_run_template: 1201 container creation template for martin_vm failed
lxc-create: lxc_create.c: main: 274 Error creating container martin_vm
Nadřazený - Od TomasA Dne 2016-11-10 22:14
Obávám se, že jediný opravdu funkční způsob instalace na původních Turrisech je ten výše uvedený postup viz GitHub
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / LXC na Turrisu HW verze 1.0 či 1.1

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill