Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Jak nastavit omezení internetu pro různé uživatele (uzamčeno)
- - Od mirek2 Dne 2016-11-11 03:08
Dobrý den,
potřeboval bych "nakopnout", kterým směrem se vydat, jaký balíček hledat a podobně, abych mohl řídit příděl internetu jednotlivým uživatelům.
Mám Omnii Turris, doma bandu pubertálních dětí a na základě jejich průběžných výsledků ve škole a plnění domácích a dalších povinností jim chci regulovat přístup k internetu nějak plynuleji, než jen změnou hesla k wifi a sdělení nového hesla těm, kdo mají mít přístup k internetu. Dokážu si představit, že wifi zařízení (mobilní telefony) budu identifikovat podle mac adresy a budu jim přiřazovat dávku MB dat na den ke spotřebě. Neřeším klonování MAC adresy a podobně, tak daleko (zatím) znalosti a možnosti dětí nesahají. Můžu Vás poprosit o návrhy a doporučení, kudy se vydat?
Děkuji.
Nadřazený - - Od lcerny Dne 2016-11-11 09:56
Napadá mě Squid a jeho kvóty.
Bohužel to znamená se buď poprat s transparetní proxy režimem nebo všem zařízením nastavit explicitní proxy pro přístup do internetu.
Nadřazený - Od commar (>>) Dne 2016-11-11 10:14
Už se tu něco takového řešilo, prohledejte forum...

https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=127
- - Od vaanja Dne 2016-11-12 10:16 Hlasů 1
Mozno by vyhovovala tato aplikacia:
https://github.com/k-szuster/luci-access-control-package/tree/master/luci-app-access-control
Nadřazený - Od mirek2 Dne 2016-11-20 05:10
Děkuji. Tahle cesta mi dává smysl, zkusím ji.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Jak nastavit omezení internetu pro různé uživatele (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill