Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / transmission žere veškerou ram
- Od meitner.mojeid. Dne 2016-11-15 13:43
mám nainstalované a povolené transmission, žere mi ale veškerou ram, co se s tím dá dělat? Po zapnutí seedingu třeba xubuntu iso se ram z 90 % sníží ihned cca na 30 %, přitom iso je uložené na sd kartě a složka pro uložení konfiguračního souboru taky.
- - Od meitner.mojeid. Dne 2016-11-16 09:54
Ještě jedna věc, nejde vytvořit složku na sd kartě, hlásí, že není místo, přitom tam je volných přes 50 GB.
df /mnt/sdcard/ -h
Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
/dev/mmcblk0p1           61.5G      7.8G     50.6G  13% /mnt/sdcard

root@turris:/mnt/sdcard# mkdir /mnt/sdcard/downloads/transmission_config       
mkdir: can't create directory '/mnt/sdcard/downloads/transmission_config': No space left on device
Nadřazený - - Od meitner.mojeid. Dne 2016-11-16 10:04
Když jsem smazal jeden soubor, hned bylo možné složku vytvořit. Je možné, že jsem koupil fake kartu, která nemá udávanou velikost?
Nadřazený - - Od araman Dne 2016-11-16 18:42
odkud je ta karta ?  tech 7.8G  by totiž mohl být limit. Už jsem dvě takové testoval a výsledná velikost byla podobná.
Nadřazený - - Od meitner.mojeid. Dne 2016-11-16 18:44
Možná z aukra, možná z číny, už si nepamatuji. Mám podezření na fake, dá se to ověřit bez destrukce dat a vyjímání z turrisu?
Nadřazený - Od araman Dne 2016-11-16 18:51
vytvořit síťové sdílení , nakopírovat na ní co se vejde a zpětně přečíst.
Nadřazený - - Od linker Dne 2016-11-16 10:18
Ak tam je vela malych suborov, mohlo teoreticky dojist k zaplneniu volnych inodov. Skusil by som:
df -ih /mnt/sdcard
Nadřazený - - Od meitner.mojeid. Dne 2016-11-16 10:25
-i busybox nezná
df -ih /mnt/sdcard

df: invalid option -- i 

BusyBox v1.23.2 (2016-09-01 15:28:15 CEST) multi-call binary.
Usage: df [-PkmhT] [FILESYSTEM]...
Print filesystem usage statistics
 -P POSIX output format
 -k 1024-byte blocks (default)
 -m 1M-byte blocks
 -h Human readable (e.g. 1K 243M 2G)
 -T Print filesystem type
Nadřazený - - Od linker Dne 2016-11-16 10:30
Blbe. Vybrat a pichnut do nejakeho normalneho linuxu. Este by som pozrel ako je na tom ta karta z pohladu realokovanych blokov "Reallocated_Sector_Ct" v smartctl.
Nadřazený - Od meitner.mojeid. Dne 2016-11-16 10:43
Těch souborů tam není moc, je to zaplněné z deseti procent, a souborů je tam pár. To bych vyloučil. Rovněž ta karta nikdy nebyla plně zaplněná, maximálně na těch deset procent. Vyndavat to je opruz, protože je karta umístěná pod ramkou, a blbě se tam leze a asi jsem si poničil úchyty na ramku, už se mi stalo, že mi vyskočila ze slotu sama od sebe ven a turris přestal fungovat.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / transmission žere veškerou ram

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill