Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / LTE jako záložní WAN (uzamčeno)
- - Od exterless Dne 2016-12-04 11:14
Dobrý den všem.
Jeden z hlavních důvodů nákupu mé Omnie byla právě možnost jejího záložního připojení na LTE.
Zjistil jsem ovšem, že v návodu uváděný multiwan již neexistuje a nikde jsem nenašel informace, které by vedly ke kýženému výsledku.
Moc tedy PROSÍM o pomoc. Jistým omezením ale může být skutečnost, že jediný linuxový příkaz, který znám, je "mc". :-)
Mnohokrát děkuji a prosím o shovívavost.
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2016-12-04 19:50
Nadřazený - - Od exterless Dne 2016-12-04 23:01
Děkuji, v tomto problém není. LTE jako WAN mi funguje a klasický eth1 jako WAN rovněž. Tedy jedno nebo druhé. Problém je, že je nedokáži spustit jako multiwan, protože tento návod https://www.turris.cz/doc/cs/howto/multiwan již neplatí a aktualizovaný jsem nenašel.
Může mi prosím někdo pomoci?
Děkuji.
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2016-12-05 01:36
Balík multiwan byl v Turrisu nahrazen mwan3

https://wiki.openwrt.org/doc/howto/mwan3
Nadřazený - - Od exterless Dne 2016-12-05 23:39
Děkuji, tohle se zdá býti ono.
Bohužel je to ale řádově nad mé síly. Rád bych se proto zeptal, zda je aspoň výhledově v plánu mwan3 doplnit do webové administrace routeru a zpřístupnit tak tuto užitečnou funkci běžným smrtelníkům?
Děkuji.
Nadřazený - Od horada (>) Dne 2016-12-06 10:41
Já jsem mwan3 používal pár týdnů na zkoušku (při odchodu od O2, než uplynula výpovědní doba).
Webové rozhraní by mělo být dostupné po nainstalování balíčku luci-app-mwan3, i s ním mi ale konfigurace trochu času zabrala - hlavně pochopení jak to asi má fungovat.

Myslím, že jsem vycházel z popisu v oficiální OpenWRT dokumentaci.

Nyní už mwan3 nepoužívám a ani jej nemám nainstalovaný, takže se nemohu podívat, jak jsem to měl nastavené... ale pokud budou nějaké konkrétní otázky můžu zkusit zapátrat v paměti a třeba si na něco vzpomenu...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / LTE jako záložní WAN (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill