Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Přechod Unbound ---> Knot (uzamčeno)
- - Od Lukáš Snášel Dne 2016-12-08 08:14
Dobrý den, zajímalo by mne jak je to tedy s KNOTem a nahrazením stávajícího Unbound.
Aby mě nepřestala fungovat filtrace reklam atd.
Viz. http://www.s474n.com/project-turris-blokovani-reklam-a-trackeru/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na čtvrtek 8. 12. 2016 je naplánována aktualizace systému routeru Turris na
verzi Turris OS 3.3. Tato aktualizace bude vyžadovat restart zařízení a její
instalace může výjimečně trvat i několik minut.

Seznam změn:

  * Aktualizace kernelu na poslední verzi.
  * Opravy a vylepšení updater-ng - řešení kolizí, podpora priorit a další.
  * Aktualizace ovladačů WiFi na poslední verzi z LEDE, Candela Technologies driver pro ath10k.
  * Nové minipoty pro uCollect - HTTP a alternativní Telnet port.
  * Ovladače pro další DVB tunery.
  * Software pro QoS Wondershaper nahrazen SQM (Smart Queue Management).
  * Základní podpora pro místní zónu v Knot resolveru.
Routery Turris obdrží také další opravy a aktualizace z Turris OS 3.2, které
jsou již přítomny na Turrisu Omnia, včetně nového vzhledu rozhraní Foris.
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2016-12-08 11:06
Na modrém turrisu zůstává jako výchozí unbound. Je možnost si ručně přepnout na knot, ale na PowerPC architektuře není podpora pro luaJIT a tudíž některá funkcionalita není k dispozici.
Nadřazený - - Od Lukáš Snášel Dne 2016-12-08 11:37
Děkuji za informaci, potom moc nechápu proč se tam KNOT vůbec dává když není zatím plně kompatibilní !
Pokud tedy přepnu na KNOT ručně, co získám, ztratím, co půjde, nepůjde ?
Nevím jaké jsou vaše výhledy pro Turris 1.0 a jeho rozvoj, proto ty hloupé dotazy :-)
Nebo sem možná prostě jen nepochopil celý záměr, pokud vše nějak srozumitelně vysvětlíte budu rád.
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2016-12-08 13:47
Na omnii je knot jako výchozí (tam plně funkční je). No a ta zprávička je stejná pro omnii i turris, zrovna tato odrážka je asi relevantní jen pro omnii.

Tímto updatem by se měla verze firmware mezi omnií a turrisem (až na takovéto drobné rozdíly) sjednotit a většina softwaru být stejná, jen zkompilovaná pro jinou architekturu. Takže vývoj půjde kupředu společně. Udržovat dva různé systémy, jeden pro modré Turrisy a jiný pro Omnii je nevýhodný jak pro uživatele, tak pro nás.
Nadřazený - Od quercus.mojeid. Dne 2016-12-08 14:42
Možná by stálo za to, vydat nějaký přehled toho, co se mění a co se plánuje. Poslední dobou se tady člověk moc oficiálních informací nedozvěděl a asi ne každý plně sleduje dění kolem Omnie, aby mohl odhadnout co bude nového (snad) na Turrisu.
Nadřazený - - Od Lukáš Snášel Dne 2016-12-08 18:47
V prvé řadě děkuji za aktualizaci.
Vše proběhlo NAPROSTO vpořádku.
Konečně se mi SAMA rozjela i IPv6 což je parádička.
Mám tušení že Unbound neběží a je nahrazen Knotem automaticky.
Ve spuštěných službách je Unbound zakázán, automatikou, nic sem neměnil.
Předpokládám že to je záměr.
Rád bych se zeptal, jak tedy v KNOTu aktivuji filtr blokovaných reklamních domén aby to šlapalo jako v Unboundu.

Děkuji, velmi jste mne tou aktualizací potěšili :-)
Nadřazený - Od commar (>>) Dne 2016-12-08 19:18
Mám to stejně, Unbound zakázán, všiml jsem si toho až podle neodfiltrovaných reklam...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Přechod Unbound ---> Knot (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill