Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Stěhování, zánik připojení
- - Od landsman Dne 2014-04-29 12:12
Dobrý den,

po přečtení smlouvy mě napadlo:

1) Co dělat, když se přestěhuji? Nebudu muset rušit smlouvu? Platit pokutu?
2) Co když změním typ připojení k internetu / vypovím internet úplně?

díky
Nadřazený - - Od landsman Dne 2014-04-29 14:50
Případně mě napadá,
když se tedy odstěhuji a nebudu využívat router, mohu jej na někoho přepsat v blízkosti bydliště (podobné podmínky)?

Nechci se uvázat na 3 roky, aniž bych si byl tímto jistý, je to docela dlouhá doba.
Nadřazený - - Od Martin Sojka Dne 2014-04-30 12:52
Dobrý den, pokud nebudete moci z jakéhokoli důvodu router využívat, musíte ho vrátit. Ale přestěhovat se a používat Turris na své nové adrese není problém.
Nadřazený - - Od Panelacek Dne 2015-05-27 09:39
Omlouvam se za oziveni, ale prislo mi zbytecne zakladat kvuli tomu nove vlakno. Jsem v podobne situaci a v blizke dobe se budu stehovat, jen nevim zatim kam. Stehovani samosebou neni problemem, ale premyslim jak to bude v priapde, ze bych byl nucen vyuzit nove pripojeni za NATem? Neni to sice uz v dnesni dobe tak caste u poskytovatelu ve mestech, nicmene porad se jedna o realativne moznou skutecnost. Diky.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-05-27 09:49
NeNATované připojení není podmínka, kterou by vynucovala smlouva. Pokud se tedy přestěhujete a o veřejnou IP přijdete, nedá se nic dělat. Samozřejmě vidíme radši, když mají uživatelé veřejnou IP adresu, protože z routeru za NATem nemáme zdaleka tolik dat, která by mohla být zajímavá pro analýzu.

Trochu jiná situace je, když máte připojení s veřejnou IP adresou, ale NAT dělá například domácí router/modem - nejčastěji u DSL přípojek. To se potom snažíme uživatele kontaktovat, aby situaci napravil.
Nadřazený - Od tr3027 Dne 2015-05-28 08:58
A když už i "kolega", tak se taky přidám - čeká mne to samé. Vím že minimálně na chvíli (týden až 4 měsíce) skončím na ADSL. pak se ovšem naštěstí vrátím na původní adresu a přípojku :)
- Od silenec Dne 2015-09-27 00:46 Hlasů 1
Pokud mi prijde turris tak si ho budu moct vzít i na dovolenou do UK ?
Stal by se pak ze mne turrista :DD
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Stěhování, zánik připojení

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill