Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nastaveni firewallu - default
- - Od tomasi Dne 2014-04-29 13:55 Hlasů 1
Poslete mi prosim default nastaveni firewallu?
treba screenshoty, nebo nejaky config file?
Komplet jsem smazal nastaveni, rad bych to vratil zpet.

diky
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2014-04-29 14:28
Dobrý den

Místo konfiguráku vám pošlu jak ho obnovit, což se vám může hodit i u jiných konfiguráků. Připojte se na příkazovou řádku (https://www.turris.cz/doc/navody:ssh).

Poté, příkazem „rm /etc/config/firewall“ smažte aktuální konfigurační soubor.

Nakonec, příkazem „opkg install --force-reinstall firewall“ přeinstalujete celý firewall a protože nenajde konfigurační soubor, umístí tam ten výchozí.
Nadřazený - Od tomasi Dne 2014-04-29 14:49
no jasne..dekuji za rychlou odpoved.  to je dobre reseni.

vyreseno, dekuji
Nadřazený - - Od Tomas.H Dne 2014-05-01 00:48
Zdravím, pokusil jsem se podle vašeho návodu obnovit pravidla firewallu a skončilo mi to chybou

root@turris:~# rm /etc/config/firewall
root@turris:~# opkg install --force-reinstal firewall
Removing package firewall from root...
Not deleting modified conffile /etc/config/firewall.
Installing firewall (2014-01-21) to root...
Collected errors:
* file_md5sum_alloc: Failed to open file /etc/config/firewall: No such file or directory.
* opkg_download_pkg: Package firewall is not available from any configured src.
* opkg_install_pkg: Failed to download firewall. Perhaps you need to run 'opkg update'?
* opkg_install_cmd: Cannot install package firewall.
root@turris:~#


Při přepnutí v Luci na záložku síť firewall, se mi misto konfiguračního rozhraní zobrazil pouze fragment nějakého kódu (ten uchovaný nemám...)

Nakonec jsem to vyřešil obnovou routeru do továrního nastavení, takže už spíš jen informativně...
Nadřazený - Od horada (>) Dne 2014-05-01 13:49
Když už máte obnoveno, tak spíš jen pro info: ta chybová hláška říká aby jste nejprve zkusil pustit opkg update aby si stáhnul informace o dostupných balíčcích (a pak teprve zopakoval to opkg install --force-reinstal firewall).
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nastaveni firewallu - default

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill