Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Nefunkční rozhraní Foris
- - Od Tomas.H Dne 2014-04-29 16:14
Zdravím,
za prvé příspěvek dávám sem, protože nemám přístup do sekce pro majitele. Netuším proč...

a teď k tomu hlavnímu,
po změně rozsahu IP adres LAN sítě z původních 192.168.1.1 na 192.168.0.1 mi nefunguje rozhraní Foris. Respektive při zadání a potvrzení adresy se donekonečna stránka snaží načíst, nedojde ale ani k načtení, ani k oznámení o nedostupnosti stránky.
Bez rozhraní Foris bych se nejspíš obešel, ale hlavně nechápu proč tomu tak je...
Nadřazený - - Od Tomas.H Dne 2014-04-29 17:01
a  teď jsem přišel na to že mi nefunguje ani přístup přes SSH....
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-04-29 19:36
Já mám adresu routeru změněnou a vše mi jede normálně. Je třeba uvolnit a znovu přidělit DHCP adresu na počítači, ze kterého se k routeru připojujete. Změnou adresy routeru se vám změní i výchozí brána v LAN síti (tou adresou je právě ta IPina routeru).
Nadřazený - Od Tomas.H Dne 2014-04-29 20:19
Nakonec jsem na to přišel, chyba byla jinde...
Mám k turisu připojený druhý router(přes LAN) tak aby všechna zařízení na obou routerch(na LAN i WiFi) byla v jedné síti, a měl jsem špatně nastavenou IP adresu toho druhého routeru.
Ono normálně skoro vše fungovalo, připojení na net, rozhraní Luci také atd.. ale pokud jsem zadal jenom holou IP adresu turrisu někde to dělalo problém...
proč přesně ten problém vznikl ale netuším...
Turris má 192.168.0.1
a druhý router měl 192.168.1.1
po přenastavení druhého routeru na 192.168.0.2 šlape v pohodě :)
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Nefunkční rozhraní Foris

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill