Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Kabelový modem před Turrisem - v módu router nebo bridge?
- - Od NONES (>>>) Dne 2014-05-04 16:01 Hlasů 1
Zdravím, mám od svého ISP - UPC - WiFi kabelový modem (stačil by mi obyčejný, ale oni už jiný než WiFi nedávají).
Předpokládám, že správné zapojení Turrise mezi LAN a kabelový modem je takové:
1) vypnu obě WiFiny na kabelovém modemu (2,4GHz i 5GHz) a budu využívat pouze WiFinu na routeru Turris (2,4GHz)
2) kabelový modem přepnu do bridge módu (pokud to půjde) a router Turris dostane od ISP veřejnou IP adresu.
3) k diskuzi - jak moc vadí, pokud by kabelový modem nešel do bridge módu přepnout a zůstal by v router módu - tj. Turris by od kabelového modemu dostal nějakou privatní IP adresu a veřejná IP adresa by zůstala kabelovému modemu?
Nadřazený - Od Michal Vaner (>>) Dne 2014-05-05 08:31
Dobrý den

Je to nepříjemné ze dvou důvodů. Jednak ve statistikách uvidíme méně zajímavých dat (např. útoky zvenku se pravděpodobně zastaví na tom ISP routeru). Jednak vy nebudete moct využít výhod veřejné IP adresy, jako přístup na router z venku.

Ale pokud nepůjde, tak prostě nepůjde. Stejně tak jako u ISP, kteří rovnou NATují u sebe, muselo by se to přežít.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-05-05 08:52
Pokud máte pronajatý modem Cisco EPC3925, opravdu jen stačí vypnout Wi-Fi (umí jen jedno pásmo, 2.4 a 5 GHz zároveň neumí), přepnout router do bridge módu a píchnout do WAN Turrisu, dál už vše funguje samo.
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-05-05 09:56
Nikoli, mám kabelový modem Technicolor TC7200. Ten umí obě dvě Wifi pásma současně. A s přepnutím do bridge módu měl před časem problém. Vždy po přepnutí volby došlo k restartu modemu a po rebootu se načetl výchozí konfigurák od ISP s nastavenou volbou router módu. Ale už by to mělo být spravené.
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2014-05-05 21:29
Bridge mód na Technicoloru maká jak fík, tak jdu do něj. Ať si na mne útočí třeba celej svět, Turris to zastaví, Turris mě ochrání :smile:
Nadřazený - - Od vpa Dne 2014-05-07 19:14
Mám Technicolor taky, ale umí jen jednu Wifi, buď anebo, ta druhá se vždycky při zapnutí jiné vypne.
Já jsem zkusil firewall vypnout a nastavil adresu Turrisu jako DMZ.
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2014-05-07 19:25
Já myslím, že než vypínat firewall je lepší přepnout modem z režimu router do režimu bridge. Dělá se to po přihlášení v administraci routeru (Systém -> Změna nastavení) a tam přepnete nabídku z "Router nastavení" na "Přemostěné nastavení". Kdysi s tím byly problémy a přepnout se to nechtělo dát, ale nyní už to funguje dobře.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Kabelový modem před Turrisem - v módu router nebo bridge?

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill