Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nat loopback
- - Od palikv.mojeid.c (>) Dne 2014-05-07 14:46
Myslím, že se tomu takto říká. Zkrátka, mám notebook a cestuji s ním do práce a domů. Když se v práci píchnu na veřejnou ip adresu kamery doma, chci aby mi to fungovalo i doma na stejné veřejné adrese. Stejně tak, když se v práci připojím k mému serveru doma, chci toto připojení na té samé adrese mít i doma. Nevíte jaké nastavit pravidlo? Dík
Nadřazený - - Od hybner Dne 2014-05-08 06:56
ja mam nastaveno v turrisu toto nekde v sekci vlastni pravidla:
iptables -t nat -A PREROUTING -d verena_ip_zarizeni -j DNAT --to lan_ip_zarizeni
iptables -t nat -A OUTPUT -d verena_ip_zarizeni -j DNAT --to lan_ip_zarizeni

takto mi to funguje za predpokladu ze lan_ip_zarizeni je adresa routeru nebo je to zarizeni na jine podsiti.
Nadřazený - Od palikv.mojeid.c (>) Dne 2014-05-08 07:58
Dík, takto to funguje, ale teď ještě potřeboval. aby vstoupila do hry nat pravidla. Turris běží na portu 80 a můj server taky na portu 80. Při zadání venkovní adresy mi naskočí ale rozhraní turris a ne serveru. U mikrotiku se dávala celá vnitřní sít tedy 192.168.1.0/24 a porty 0-65535 do natu a potom následovaly další pravidla přesměrování.
Nadřazený - - Od hrejsik Dne 2014-05-08 07:33 Upraveno 2014-05-08 08:31
Nepřipojuju se sice na kameru, ale na tepelné čerpadlo. V Turrisu jsem nenastavoval ohledně tohoto vůbec nic a funguje to bez problému. Tedy z domácí LAN se připojím na TČ i přes veřejnou IP. No jasně, zapomněl jsem ještě, že používám přesměrování portu na TČ v nastavení Firewallu.
Nadřazený - - Od palikv.mojeid.c (>) Dne 2014-05-08 08:16
Popíšu situaci:
Na střeše mám router s veřejnou adresou. Je prý natován 1:1 na můj router. Povoleny mám jen některé porty.
Rok mi trvalo než jsem z nich dostal veřejnou adresu, půl roku než mi uvolnil port 80. Stálo mě to vlastní RB411 na střechu, aby do něj mohli přistupovat přes winbox (místo jejich ubiquity).
Někdy vážně uvažuji o změně poskytovatele. Když volám šéfovi, přesměruje mě na sekretářku a ta mi řekne, že má jednání (sedí s nohama na stole v kanclu). Jeho podnáčelník. který se stará o nastavování sítí mi vezme telefon tak 1x z 20 telefonátů. S technikami je spolupráce dobrá, ale pokud mám nějaký požadavek ohledně nastavení sítě, odkážou mě na podnáčelníka.
Nadřazený - Od hrejsik Dne 2014-05-08 08:35
ISP jsou různí, s některýma se jednat i dá, spolupracuji se třemi. Ale vůbec nejhorší je když některého, obvykle lokálního WiFi poskytovatele, koupí O2. Toto se mi stalo na Liberecku. To je pak teprve konec jakékoliv spolupráce. :sad:
Nadřazený - Od palikv.mojeid.c (>) Dne 2014-05-08 11:37
Funguje to, dám tam místní adresu serveru a dostanu se na něj. Problém je, že už se nedostanu na turris, protože taky běží na portu 80. když to dám takto iptables -t nat -A PREROUTING -d veřejná --dport 80 -j DNAT --to server, tak to nefunguje :-(
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nat loopback

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill