Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Dvojí NAT - Time Capsule
- - Od radekkala Dne 2014-05-07 23:31
Dobrý den.
Dnes mi dorazil Turris, nastavil jsem sit a zapojil, a skoro nic mi nefungovalo, Musel jsem vratit puvodni router. Vubec netusim co se to vsechno delo. Zkusim popsat jak mam co zapojene.
Prosim kdo ma nejaky napad co mam zkusit.

Soucasne zapojeni :
UPC Modem -> Firewall TP-Link IP Adresa 192.168.15.1, na nem probíhá NAT a je tam DHCP server. přes něj je připojeno několik počítačů, a do jednoho portu je zastrčena TimeCapsule svým WAN konektorem,
Ta má  IP Adresu 192.168.15.2, a dělá druhý NAT na subsít 192.168.1.x
V té síti 192.168.1.x jsou další počítače, tiskárny, Time Capsule dělá Wifi.

Duvod je hlavně oddělení těch dvou sítí a částečně i historické důvody, u některých zařízení potřebuji nechat IP adresy.

Turris jsem nastavit na adresu 192.168.15.1 a vyměnil za TP Link.
Pokud jsem se k němu připojil přes wifi tak všechno jelo, i když mizerně - vynachané pakety, ztráty spojení, hrůza.

Pokud jsem se připojil k wifi timecapsuly, tak ping na 192.168.1.1 ( Time Capsule ) bez problemu, ping na 192.168.15.1 turris nekdy vubec a nekdy s vypadkama.

A ted pozor to uplne nejdivnejsi, prestoze jsem byl pripojen k wifi timecapsule a pingal jsem na ni, tak mac ji vubec nevidel pres SW na spravu te time capsule. najednou jako by byla v bridge rezimu.

Zkuste prosim pouvazovat co s tím.

Děkuji.
Nadřazený - Od radekkala Dne 2014-05-08 02:38
Tak zřejmě problém vyřešen, připojil jsem to k internetu a nechal jsem nainstalovat aktualizace ( turrisu ) a vypada to, že je již vše v pořádku.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Dvojí NAT - Time Capsule

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill