Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / To tlačítko vzadu zdá se mi nějaké nevyužité
- - Od Pavel Bašta Dne 2014-05-11 15:59
Zdravím,
tak jsem si říkal, že používat to tlačítko vzadu jen na změnu intenzity barvy je trochu "mrhání talentem" Turrisu. Zjistil jsem, že informace o stavu diod se promítá do souboru /etc/rainbow.magic v podobě čísla od 0 do 7. Osobně to asi využiju k možnosti lehce zpřístupňovat a blokovat připojení k wifi. Občas půjčujeme tablet dětem a vždycky mám obavu, že se i nechtěně připojí na net a někde stáhnou nějaký vir (je zajímavé, jak se z youtube, nebo z nějaké hry dokážou snadno dostat až do shopu a ještě cestou zapnout wifi. Tak si udělám skript, který podle toho,jak si nastavím intenzitu svícení tlačítkem zároveň na wi-fi zablokuje/odblokuje některé MAC adresy :-). Ideální by ale bylo, kdyby někdo přišel na to, jak to tlačítko úplně zbavit jeho současné funkce a používat ho na to, na co člověk bude chtít...
Nadřazený - Od hybner Dne 2014-05-11 19:21
To by me taky zajimalo, zda to tlacitko lze nejak normalne vyuzit pro neco jineho. Pripadne pripojit jine tlacitko ke GPIO pinum.
- - Od Vituhlos Dne 2014-06-02 20:26
Dnes jsem narazil na tento článek, ale celý týden jsem pryč z místa umístění routeru tak jestli to někdo vyzkousi jestli to bude fungovat i na turrisu. http://jfilaa.blogspot.cz/2012/04/vypinanizapinani-wifi-tlacitkem.html
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2014-06-03 18:56
Můj návod by měl fungovat, otestoval jsem zatím aktivaci, deaktivaci a čtení stavu wifi. Zatím mám problém s událostí tlačítka, ještě se na to musím podívat.
Nadřazený - - Od Vituhlos Dne 2014-06-03 20:39
Dekuji za odpoved, doufam ze vam nevadi ze jsem zde zverejnil odkaz na vasi stranku, prislo mi to vhod u tohoto tematu.
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2014-06-04 04:46
Ne vůbec, naopak jsme rád, že to vůbec někdo čte. :lol: Jen bych rád zjistil jak fungují tlačítka u Turrise, rychlým hledáním se to nepodařilo zjistit.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-06-04 07:49
O obsluhu tlačítka se stará přímo CPLD, výchozí chování tedy zrušit nejde. Číslo, které se magicky objevuje v souboru, na který odkazuje Pavel Bašta, se synchronizuje s aktuálním stavem pomocí cron scriptu v /etc/cron.d/rainbow, který spouští /usr/bin/rainbow_button_sync.sh. Z něj lze vyčíst, že se aktuální stav získává příkazem rainbow get intensity.
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2014-06-04 08:03 Upraveno 2014-06-04 08:06
Zajímavé, to CPLD zapisuje hodnotu rovnou do paměti a /usr/bin/rainbow ji odtud čte? Jak je to udělané SPI, nikde jsem nenašel návod jak zapsat a číst data pomocí SPI?
Nadřazený - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-06-04 08:09 Hlasů 1
Teď tu není nikdo, u koho bych to ověřil, ale pokud se nepletu, zapisuje se to do vlastních registrů v CPLD, které jsou namapovány někam do paměti (více poví zdrojové kódy pro rainbow).

Ohledně SPI, jelikož ho v našem kódu nikde nepoužíváme, budete se muset inspirovat jinde. Klíčové slovo je SPIdev, kernelový modul by měl být dostupný v repozitáři.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / To tlačítko vzadu zdá se mi nějaké nevyužité

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill