Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Připojení starších tiskáren přes podsíť, nebo druhý adaptér.
- - Od LukasTermer2 Dne 2014-05-15 09:03
Ahoj,

jako většina, tak i já, jsem řešil problém s připojením starší tiskárny.
Nic se nedařilo, wifi tiskárna si nevěděla rady s novými standarty a tak jsem přemýšlel.

Ve finále jsem spustil na Turrisu wifi podsíť, kterou nastavil na mod G, nastavil jsem wep, skryl jsem jí a nastavil filtrování mac adres.
Po čase mi došlo, že nastavením v podsíti na mod G změním mod všude. Bylo mi to líto a vzteky jsem zpět nastavil N, a vida, tiskárna i po restartech a vypínání chodí! Pochopitelně s tou podsítí.
V praxi si tedy zkuste nastavit wifi tak, jak chce, jen jí ponechte v režimu G a po připojení tiskárny změňte na N, třeba se to chytne, jde o to, že některé tiskárny se nejsou schopné domluvit s novými standarty, ovšem když se připojí a poté se změní režim sítě, zůstanou nadále hloupé a připojené :) Alespoň já jsem to takhle vyřešil, je-li můj příspěvek mimo, omlouvám se, chtěl jsem se podělit.

Chci se ještě zeptat, má to nějaký vliv na výkon?

No a druhá varianta, ze staršího notebooku jsem vyndal wifi modul, našrouboval a připojil do Turrise, z displaye notebooku jsem vymontoval antény, připojil na wifi a nechal volně v Turrisu. Bohužel mi Turris nedetekoval, ale to možná proto, že jsem nemehlo a nedokázal jsem se tím prokousat.

Nenašel by se nějaký génius (chytřejší než já, to nebude těžké), který by mi ve stručnosti napsal pár kroků pro správné připojení wifi modulu? Do budoucna by to bylo ulehčení pro mnoho uživatelů, vykuchat z notebooku starou wifi a z displaye antény může většina lidí. Mně osobně to trvalo 10 minut. 

Nadřazený - Od Michal Vaner (>>) Dne 2014-05-15 09:26
Nějaký popis je zde: https://www.turris.cz/doc/navody/neobvykly_uplink#druha_karta.

Těžko říct, co je špatně, pokud se karta nedetekuje. Možná by něco bylo napsané ve výstupu z dmesg.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-05-15 09:57
Je dost možné, že v kernelu chybí modul s driverem pro tu kartu - aspoň s tím jsem se setkal já, když jsem do routeru zkusmo zapojil Intel kartu z notebooku. Neměl by to být problém, stačí doinstalovat příslušný modul a měla by šlapat. Z obrázku nejsem schopen určit, co je to zač, rozeznatelné je pouze "Product of China" :)
Nadřazený - - Od LukasTermer2 Dne 2014-05-15 10:01
Děkuji za reakci, vážím si toho, jedná se o model Hp Broadcom 4312, fungující na chipsetu BCM4312.
http://www.broadcom.com/products/Wireless-LAN/802.11-Wireless-LAN-Solutions/BCM4312

Co bych tedy měl doinstalovat, nebo dodělat, prosím?
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-05-15 10:10
Mělo by stačit doinstalovat modul s driverem:

opkg update
opkg install kmod-b43


A po vložení karty (do vypnutého routeru) pustit příkaz wifi detect, aby se karta detekovala a vytvořily se záznamy pro její konfiguraci. Pokud to nezabere, pošlete obsah dmesg.
Nadřazený - Od LukasTermer2 Dne 2014-05-15 11:06
Povedlo se! Děkuji!
Geniální řešení pro starší tiskárny!
Nadřazený - Od LukasTermer2 Dne 2014-05-15 11:30
Malý update:

Wifi modul z notebooku a k tomu antény z displaye notebooku skvěle fungují jako další síť na kterou jsem si připojil tiskárnu.

Nabídly se nám dnes tedy dvě řešení, jak připojit starší tiskárny.

Děkuji!
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Připojení starších tiskáren přes podsíť, nebo druhý adaptér.

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill