Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Výpadky odesílání dat
- - Od komarek Dne 2014-05-15 11:16
Dobrý den
Všiml jsem si podivných údajů v grafech dat odesílaných z Turrise. Zvedají se mi hodnoty hodin, kdy turis není připojen k síti (ve smlouvě je maximální počet hodin na 6 měsíců). Nicméně Turris je připojen a funguje. V grafech jsou červeně data Statistiky a anomálie, data z Firewallu jsou zeleně. Časově to zhruba souvisí s nějakou aktualizací Turrise. Je chyba ve vyhodnocování grafů nebo něco nefunguje v mém Turrisu?
Nadřazený - Od Michal Vaner (>>) Dne 2014-05-15 15:34
Dobrý den

Někdy nedávno se mi povedlo rozhodit očekávané verze na severu a reálné verze na klientech. Zatím jsem to řešil pokusem narychlo nechat ucollect (který řeší anomálie i statistiky) přeinstalovat na klientech, což u většiny pomohlo. Ale teď koukám, že pár kousků zbylo, kterým to nepomohlo. Pokusím se to těm zbylým routerům zadat ještě jednou, jestli se to nevzpamatuje. Případně mi můžete napsat email na michal.vaner@nic.cz, poslat, co se nachází v /var/log/messages. Pokud ten hash ve zprávě 2014-05-15T13:10:25+00:00 info ucollect[31481]: Trying to log in with plugin hash 14219886BEB4780D6E8AEFFF4AC59995 je jiný, pak je tam nainstalovaná nějaká jiná verze. Také by se hodil výstup z příkazu updater.sh -n.

Děkuji

S pozdravem
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Výpadky odesílání dat

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill