Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / multiwan a up/down wan interface
- Od muhlpachr Dne 2014-05-16 10:43
Dobrý den,

multiwan má problém vypořádat se s interface ve stavu down.

Pokud je při startu multiwan interface down, tak dokud není multiwan restartován, zůstane pro něj interface down a nespustí na něm Health Monitor i když interface později ožije.
Při bootu se mi stává, že nestačí všechny interface WAN před spuštěním multiwan naběhnout a někdy nenaběhne ani jeden, což způsobí nefunkční konektivitu, protože multiwan nenastaví žádný default route (router je tak byť s několika funkčními WAN konektivitami trvale izolován). Problém to může způsobit i později při interface up-down-up tranzicích.

Příklad logu, když nestihl naběhnout ani jeden WAN interface (wan je Eth s DHCP klientem, wan2 je GSM 3G na USB modemu - ten nestačí naběhnout při bootu před multiwan nikdy):
2014-05-16T05:15:02+02:00 notice multiwan[]: Succesfully Initialized on Fri, 16 May 2014 05:15:02 +0200.
2014-05-16T05:15:02+02:00 notice multiwan[]: wan has failed and is currently offline.
2014-05-16T05:15:02+02:00 notice multiwan[]: wan2 has failed and is currently offline.

Lze prosím nějak multiwan službu přesvědčit, aby down stav interface nepovažovala za "definitivu" ?

Provizorně jsem to vyřešil následovně, ale moc se mi to nelíbí:
cat /etc/cron.d/multiwan
MAILTO=""
*/5     *       *       *       *       root    /etc/init.d/multiwan restart

Děkuji.
- - Od stibi Dne 2014-05-16 10:52
Mám úplně stejný problém. Zatím nebyl čas se na to pořádně podívat, snad o víkendu…doufám, že bude stačit někam strčit nějaký sleep(10) a bude hotovo :P
Nadřazený - Od muhlpachr Dne 2014-05-16 11:06 Hlasů 1
sleep bohužel neřeší up-down-up tranzice interface (ty mohou kdykoli během provozu nastat) a je to tak trochu hra na slepou bábu ...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / multiwan a up/down wan interface

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill