Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Konfigurace venkovní IP kamery
- - Od Barakus Dne 2014-05-18 19:55 Upraveno 2014-05-18 20:00
Zdravím.

S Turrisem se teprve seznamuji, takže se omlouvám za případný hloupý dotaz.

Mám venkovní IP kameru připojena kabelem (IP: 192.168.1.244:1025) do LAN1 (umí i bezdrátový wifi režim - funguje), a zajímalo by mě zda a popřípadě jak, jde z Turrise vytvořit nahrávací médium s přístupem ze sítě. Představu mám takovou, že kamera nahrává neustále (looping) buď přes USB do externího HDD nebo ma micro SD kartu, která je na základní desce Turrise.

Kamera má vlastní webové rozhraní pro ovládání.

Nahrávání v tuto chvíli funguje pomocí wifi připojení k permanentně běžícímu PC, a ukládání na HDD v rámci domácí sítě.

Díky všem za odpověď.
Nadřazený - - Od horada (>) Dne 2014-05-19 08:12 Upraveno 2014-05-19 08:20
Dobrý den,
zkuste když tak blíže specifikovat jakým způsobem funguje aktuálně nahrávání na PC. S kamerami příliš zkušeností  nemám, ale vím že existují různé způsoby, jak na to - a (skoro) všechny které mě napadly by měli jít v turrisu realizovat:
* jestli nahrávání je nastaveno v kameře - aby posílala obrázky na vzdálený server (přes FTP/SCP/HTTP/SMB...)
* nebo jestli počítač pravidelně stahuje obrázky z kamery sám
Můžete když tak napsat i typ kamery, podle kterého by šlo dohledat co konkrétně podporuje a co by bylo nejjednodušší.
Nadřazený - - Od Barakus Dne 2014-05-19 11:23
Dobrý den,

aktuální stav je následující:
Kamera je pernamentně připojena bezdrátově k notebooku na kterém je spuštěn monitorovací software dodávaný výrobcem, kamera ukládá video v AVI do zvolené složky na disku C:
Kamera má také vlastní webové rozhraní, kde se dá nastavit zasílání obrázků na FTP server (zkoušel jsem to na hostingu od Wedos).
Kamera je Noname tato: http://www.hadex.cz/t871-ip-kamera-wifi-w-532-cmos-m-jpeg-venkovni/
Kamera pracuje na portu 1025 (lze změnit) IP:192.168.1.244:1025
Odkaz na návod zde: http://www.hadex.cz/navody/t871.pdf

technické parametry viz str. 4.

Má představa je taková (nevím, zda je to vůbec možné):

Připojit k turrisu USB HDD nebo vložit do turrisu 32GB mikro SD kartu.
Kameru připojit ideálně bezdrátově nebo pomocí LAN k turrisu.
Video z kamery by se ve smyčce nahráválo na HDD nebo SD kartu.
Přístup k nahrávce (AVI) z počítače v rámci domácí sítě.
Nadřazený - Od horada (>) Dne 2014-05-19 19:51
Nejjednodušší by mělo být zprovoznění nějakého ftp serveru na turrisu, jenže to by pravděpodobně zvládalo pouze posílání obrázků, nikoliv videí...

Základem asi bude zjistit přímo odkaz na video stream (předpokládám že na zmíněném portu 1025 běží "pouze" webové rozhraní?) - možná by se dal nalézt někde ve zdrojovém kódu stránky - jestli je možné jej spustit i přes webový prohlížeč... případně odchycením komunikace wiresharkem... to už je ale možná trochu overkill... tady už ale asi bude muset poradit někdo znalejší... jak říkám zkušenost s IP kamerami mám prakticky nulovou :(...

Navazujícím úkolem bude nalézt program který bude stream ze zadané adresy ukládat na disk...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Konfigurace venkovní IP kamery

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill