Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Vynuceni 100MB full duplex i po rebootu
- - Od michal-kozak Dne 2014-05-24 05:43
Dobry den.
Turris mi fungoval krasne, dokud se z neznameho duvodu neposkodil wan kabel. S providerem jsme zjistili, ze mam ve zkratu zily 7 a 8. Takze reseni bylo na snade - vynutit u providera na switchi 100MBit misto 1GBit.
Nasledne se ukazalo, ze sice jiz nejaka konektivita je, ale velmi nestabilni a znacne pod limitem. Turris, jak jsem zjistil z logu, detekoval pouze half duplex.

100MBit full duplex jsem vynutil pres ethtools
ethtool -s eth2 speed 100 duplex full autoneg off

Toto nadherne zabralo a mohu vyuzit plnou rychlost od providera.

Nicmene, toto neprezije reboot.

Muzete mi prosim poradit, jak tento problem prekonat? (Co je nejvhodnejsi pouzit?)
Dekuji
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-05-24 12:01 Hlasů 1
Nejjednodušší je uvedený příkaz připsat do souboru /etc/rc.local (před poslední řádek, na kterém je exit 0 – tenhle řádek je klidně možné odstranit)
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Vynuceni 100MB full duplex i po rebootu

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill