Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / ethernet led
- Od kolul.mojeid.cz Dne 2014-05-26 11:34
Jaké stavy mají eternet LED a co signalizují jednotlivé stavy?
Hledal jsem na internetu, ale asi neexistuje standard, takže každý výrobce to má trochu jinak.
- - Od Yarda_cz Dne 2014-05-26 20:13
Jedno je rychlost sítě, druhé aktivita. Např. http://docs.oracle.com/cd/E19712-01/E21412-01/bbjdcdaf.html
Nadřazený - - Od kolul.mojeid.cz Dne 2014-05-27 08:17
A plati to i pro turris, protoze jak uz jsem psal kazdy vyrobce to muze mit jinak, protoze to neni standard a taky jsou nasel 3 uplne odlisne informace, co ktery stav znamena a mozna je jich jeste vic, ale kdyz uz se tri zdroje neshodovali, tak jsem dal nehledal.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-05-29 12:59 Hlasů 1
Nevím teď, kde je co, ale pro LAN platí, že 1 Gbit je žlutý, 100 Mbit oranžový a 10 Mbit zelený. LED pak bliká podle aktivity. U WAN je zelená dioda pro link a žlutá bliká podle aktivity.
Nadřazený - - Od kolul.mojeid.cz Dne 2014-05-29 13:51
A ma tam svitit u LAN jen jedna LED?
Nadřazený - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-05-29 13:51 Hlasů 1
Ano.
- - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-09-26 07:32
Dobry den,
nejsem si jisty, jestli mi domaci sit jede na 1 Gbps nebo jenom 100Mbps. Dle stolniho pocitace a NAS to vypada na 1 Gbps, ale rychlosti tomu zatim neodpovidaji. Da se nejak poznat z indikacnich LED diod v portech LAN1-5, jakou rychlosti to jede? Dival jsem se, tak mi blika jenom jedna dioda u kazdeho portu (u WAN portu sviti 2 diody - oranzova a zelena (tusim)). Indikuje to rychlost jenom 100Mbps?
Dekuji predem za odpoved.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-09-26 08:00
Viz tento příspěvek (zároveň slučuji): https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=1932#pid1932

U WAN se podle LED poznat rychlost nedá, budete se muset podívat jinde, na jaké rychlosti se zařízení domluvila.
Nadřazený - - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-09-26 08:57
Dobry den,
asi jsem se spatne vyjadril, potrebuji zjistit rychlost ve vnitrni siti LAN. Zminka o WAN byla jenom ilustrativni.
Muj problem je v tom, ze se dle Windows 7 64bit i Synology NAS to vypada, ze domluvena rychlost je 1 Mbps:


Ale tom u neodpovida barva LED, ktera je dle meho nazoru oranzova a ne zluta. Navic me zmatla vase zminka o diodach u WANu ("U WAN je zelená dioda pro link a žlutá bliká podle aktivity."). Dle meho nazoru (ale mozna jsem barvoslepy) u WANu blika oranzove a ne zlute, ale pokud je to zluta, tak v tom pripade mi bude u vsech LANu svitit taktez stejna zluta a ne oranzova, jak si myslim. V tom pripade bych chtel videt ten rozdil mezi oranzovou a zlutou.
Abych to uzavrel, softwarove se vsechno tvari, ze je vse domluvene na 1 Gbps, ale nejsem schopny protlacit na a z NASu na PC vetsi rychlost nez cca. 12 MBps. Jeste zkusim propojit PC s NASem naprimo a uvidime. Jenom poznamka, na NASu LED diody nesviti vubec. To abych v tom mel jeste vetsi hokej.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-09-26 09:08 Upraveno 2014-09-26 09:10
Pokud chcete barvě, která svítí u WAN, říkat oranžová, potom u 100 Mbitu na LAN svítí taková "červenější oranžová". U LAN je navíc oranžová na opačné straně než žlutá (tedy vlevo, stejně jako zelená u WAN).

Doplnění: Pokud chcete tu oranžovou vidět, připojte některý z LAN portů do jiného zařízení (starý router, switch), které nepodporuje 1 Gbit, případně kabelem, který nemá zapojených všech osm vodičů.
Nadřazený - - Od tr3027 Dne 2014-09-26 14:35
... a nebo ve Windows u síťové karty nastavte rychlost na 100Mbit namísto autodetekce :-)
Nadřazený - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-09-26 14:58
Dobry napad, to me nenapadlo. Dneska si teda vyzkousim semafor at vidim vsechny 3 barvy a poznam rozdil mezi oranzovou a "oranzovou". Nicmene rychlost jsem uz trochu zvysil na cca. 25 MBps ve smeru PC -> NAS a cca. 35 MBps v opacnem smeru (coz je asi 2.5 - 3.5x rychlejsi, nez jsem mel, ale porad to neni optimum), takze jedu na 1 Gbps. Osobne si myslim, ze bude neco shnileho ve Windows 7 64bit, co mam na PC (alespon dle diskuzi na netu) a specialne v mem PC, protoze kdyz jsem to zkousel ze sluzebniho pocitace ve smeru notes -> NAS, tak jsem to dotahl misty na rychlost i 110 MBps a celkove to bylo pak kolem 60-70 MBps. Opacny smer byl ale pomaly. A to z pocatecnich 113 MBps na konecnych 25 MBs.
Nemam si ale na co stezovat, protoze jsi jini co jedou na rychlosti maximalne 1 MBps i mene na 1 Gbps siti. Zkusim se v tom jeste povrtat a prinejhorsim zkusim bypass Turrise a napojim PC naprimo na NAS a uvidime rychlost.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / ethernet led

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill