Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Jak pripojit SIMku
- - Od Pospa Dne 2014-06-08 09:02 Upraveno 2014-06-08 09:06
Zdravim. Rad bych do Turrisu pripojil pres miniPCI-e 3G pripadne 4G modem, ale otazkou je, jak pak pripojit SIM. Exituje nejaka moznost, jak k tomu vyuzit JTAG, I2C, UART, SPI,  nebo něco podobného? Pripadne do dalsi revize HW tohle zapracovat? Diky za jakykoliv napad.
Nadřazený - - Od Michal Stulík Dne 2014-06-08 10:35
Já myslím, že jednodušší a levnější varianta bude zapojení externího modemu do USB, stojí pár stovek a pracují celkem spolehlivě, nenarazil jsem na žádný problém s jejich provozem v Linuxu.
Nadřazený - - Od Pospa Dne 2014-06-08 10:48
Problem je spotřeba, která je u USB modemu minimálně dvojnásobná. Pak taky ze to trčí z routru a je šance na vypadnutí, nebo ulomení. Za další anténa. Je lepší mít šroubovací pigtail vyvedený na krabici než nacvakávací konektor na donglu. Navíc málokterý dongl má možnost připojit externí anténu. A v poslední řadě samozřejmě cena. 3G modem do miniPCI-e se dá poříďit od 150 Kč.
Díky tedy za typ, ale potřebuju pořešit jak připojit SIM a né alternativní modem.
Nadřazený - - Od tomiik Dne 2014-06-08 23:44 Hlasů 1
Buď modul přímo se SIM slotem nebo existují přídavné sloty, které se přicvaknou do PCI-E konektoru.
Dej si vyhledat v googlu obrázek "sim holder pci-e" a vyskočí toho spousta.





Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-06-09 09:20
Wow, to jsem vůbec nevěděl, že se takové držáky vyrábějí. Velmi zajímavé!
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Jak pripojit SIMku

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill