Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Collectd - nezobrazování grafů
- - Od Jungo Dne 2014-06-12 20:58
Dobrý večer

Potřeboval bych vyřešit problém s nezobrazováním grafů, balíček Collectd mám nainstalovany + pluginy. Když však kliknu na grafy, nic se nezobrazí viz. screen. Prosím o pomoc, snad tentokrát někdo odepíše. Díky.

http://postimg.org/image/awgpsqnfv/f1cc670e/
Nadřazený - Od Peterek Dne 2014-06-13 08:26
Dobrý den,
stačí v menu jít do " Statistiky > Grafy "

Je to položka v menu Statistiky když se vám vysune další možnosti "Grafy" tam již naleznete Vybrané grafy které jste nastavit aby se vytvářeli nebo standartě vybrané :)

Přeji pěkný den
- Od Jungo Dne 2014-06-13 16:32
Však jsem psal, dám statistiky - grafy a mám jen prázdnou stránku bez grafů viz. screen. Co s tím ?
- - Od vasekk Dne 2016-10-17 09:50 Hlasů 1
Dobrý den, omlouvám se, že vytahuji tento starý příspěvěk, ale mám stajný problém - podařilo se Vám to nějak vyřešit? Collectd mám nainstalované a povolené, ale ve statistikách vidím jen prázdnou stránku s obecnou informací o používaných pluginech.
Nadřazený - - Od vavrecka24 Dne 2016-10-17 10:24
Také se přidávám se stejným problémem a byl bych rád za jakoukoliv radu, jak tento problém vyřešit.
Nadřazený - - Od habanr Dne 2016-10-17 12:44 Upraveno 2016-10-17 12:48
Já to mám také tak. Myslel jsem si, že je to "vlastnost" a ne chyba. Možná je problém v tom, že služba collectd je defaultně zastavená při startu - povolil jsem ji a nastartoval. Uvidíme, zda to bude lepší...
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2016-10-17 16:57 Hlasů 1
Při aktualizaci na TurrisOS 3.0 jsem to také řešil.
Vyřešil jsem to následovně:  LuCI -> Statistics -> Setup -> General/Network/Output plugins jsem povolil, co bylo potřeba a co se mi hodilo mít jako graf.
Když tam něco nebylo, tak podle stránky: https://wiki.openwrt.org/doc/howto/luci_app_statistics (případně https://wiki.openwrt.org/doc/howto/statistic.collectd ) jsem si to doinstaloval.
Nadřazený - - Od vasekk Dne 2016-10-17 21:14
Služba collectd byla opravdu default zastavena, nicméně povolil jsem její start, nastartovaná je, v menu Turris->Statistiky->Setup->General plugins mám povoleno "Načíst nastavení pluginů", "Nastavení Interface pluginu" a "Nastavení pluginu RRDTool". Zařízení jsem pro jistotou restartoval a stejně v menu Statistiky->Grafy vidím jen úvodní text "The statistics package uses Collectd to gather data and RRDtool to render diagram images.¨You can install additional collectd-mod-* plugins to enable more statistics."
Grafy v reálném čase mi fungují, stejně tak funguje Majordomo.
Nadřazený - - Od vavrecka24 Dne 2016-10-17 21:43
Pomohl mi odkaz, který tu dal Pepe. Připojil jsem se přes SSH a zadal příkazy:

opkg list | grep collectd-mod
opkg install collectd-mod-cpu collectd-mod-interface collectd-mod-memory collectd-mod-ping collectd-mod-rrdtool collectd-mod-wireless


Po tomto už se grafy vykreslují + je možné sledovat např. vytížení procesoru či využití paměti, což (pokud se nepletu) dříve v základu nebylo. :wink:
Nadřazený - - Od vasekk Dne 2016-10-17 22:08
děkuji za pomoc, udělal jsem, v nastavení se mi opravdu objevily nové volby, ale na stránce Statistiky->Grafy jsem pořád ve stejném stavu. Asi to prohlásím za vlastnost :(
Nadřazený - Od Pepe (>) Dne 2016-10-17 22:55 Upraveno 2016-10-17 23:01
Nadřazený - - Od vavrecka24 Dne 2016-10-18 09:23 Hlasů 1
Teď mi ještě došlo, že po instalaci těch balíčků jsem ještě zadal dva příkazy:

/etc/init.d/luci_statistics enable
/etc/init.d/collectd enable


Pokud ani toto nepomůže, tak už netuším. Včera jsem to tak udělal u svého Turrisu a ještě jednoho routeru s OpenWrt a obojí funguje, konečně, protože jsem se už také smiřoval s tím, že je to prostě vlastnost... :confused:
Nadřazený - Od commar (>>) Dne 2016-10-18 09:58
Jo, to pomohlo... alespoň mě... :grin:
Nadřazený - - Od vasekk Dne 2016-10-18 19:57
Děkuji za radu, ale je to pro mne zakletý, nebo mi uniká nějaká základní věc :( asi to fakt prohlásím za vlastnost:
Nastaveno mám: https://ctrlv.cz/xfkf, ale v menu Statistiky -> Grafy vidím jen toto: https://ctrlv.cz/LWND
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2016-10-18 20:18 Upraveno 2016-10-19 10:22
Máš staženou Putty, aby si se připojil přes SSH? Omnie mi dneska dorazila a koukal jsem, že tam ty grafy nejsou a musí se to doinstalovat, ale mělo by to jít podle toho článku na OpenWRT na který odkazuji v předchozím příspěvku

// 19.10 - 11:20:  Další pluginy není nutné doinstalovat. Je důležité je v Setupu zapnout, pokud nejsou a raději doporučím v sekci: Výstupní pluginy RRDTool uložit a použít.
Potom se připojit přes SSH a spustit statistiky.
Důležité je, že momentálně se zapisují grafy do RAM, takže při restartu/vypnutí zařízení vám hrozí ztráta dat a je lepší je ukládat na flashku.
Nadřazený - Od vasekk Dne 2016-10-18 20:53 Upraveno 2016-10-18 21:13
ano mám, přes Putty jsem se připojil k Omnia, spustil všechny 3 kroky (6 příkazů) dle odkazu, proběhlo stažení balíčků, jejich instalace i povolení. V nastavení vidím všechny volby balíčků, které jsem nainstaloval. Mám povoleno a přesto v grafech vidím jen tu obecnou větu na téma Collectd a RRD. Ještě mne napadlo, že odinstaluji všechny balíčky collectd* a RRD*, ale nejsem si jist, že tím neovlivním realtime grafy a majordomo. Poslední varianta je, udělat restart do továrního nastavení a zkusit to znovu.
BINGO! Tak nakonec pomohlo odinstalovat Collectd z rozhraní LuCi a znovu přes SSH nainstalovat dle výše uvedeného návodu. Pánové, moc děkuji za pomoc!
Nadřazený - Od habanr Dne 2016-10-19 07:55
Díky, výše uvedený postup pomohl.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Collectd - nezobrazování grafů

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill