Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Turris a O2TV
- - Od VitalCZ Dne 2014-06-23 16:00
Zdravím, dnes jsem se zařadil do klubu Turristů. Po zapojením a nastavením Turrisu jsem zjistil jednu nepříjemnost.
Zatímco počítače jedou normálně, ale jelikož v této oblasti nemám moc zkušeností, nedaří se mi zprovoznit O2TV. Nenapsal by mi tady prosím někdo nějaký stručný návod jak toho docílit? Nevím ani IP a mac adresu toho stb.
Comtrend je zapojen v bridge módu, vše ostatní jede (neukazuje se mi graf odesílání dat na stránkách, ale počítám že se to brzy napraví. Děkuji za odpovědi.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-06-23 16:05
O2 TV pokud vím jede na samostatné oddělené síti, která je v režimu bridge již od výroby. Set top box tedy zapojte do vyhrazené zásuvky na xDSL modemu a mělo by vše fungovat. Turris by se TV provozu neměl nijak účastnit.
Nadřazený - - Od VitalCZ Dne 2014-06-23 16:13
To možná ano, ale do bridge módu jsem Comtrend přepnul pomocí http://comtrend.michnzee.net/#bridgevdsl tohoto návodu, a při přepojení do modemu stále nenajede obraz.
Nadřazený - Od David K. Dne 2014-06-23 16:22
https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=89 tohle by melo pomoct v pozdejsich postech jsem tam psal jak to presne zprovoznit ... teda pocitam ze o2 tv funguje stejne jako moje iptv od t-systems
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-06-24 08:25
To byla zřejmě chyba. Všechna spojení, která jsou už od výroby v režimu bridge (a používají VPI/VCI 8/35) byste měl nechat žít tak jak jsou, jinak O2 TV přestane fungovat. Mažte jen ta spojení, která používají VPI/VCI 8/48 a mají typ PPPoE.
- - Od VitalCZ Dne 2014-06-23 16:50
Tak nakonec jsem to vyřešil kompletním vyresetováním modemu. Až budu mít více času, pokusím se to dát na Turris kompletně. Jen doufám, že zatím neporušuji smlouvu. A malý dotaz, jak dlouho přibližně trvá, než se mi objeví v grafu mého zařízení nějaký provoz? Děkuji.
Nadřazený - Od Kuba721 Dne 2014-06-23 19:05
Data se na webu, v záložce "Váš router", aktualizují přibližně každý den.
Nadřazený - - Od rzeman9 Dne 2014-07-07 10:32 Hlasů 1
Když nastavuješ bridge podle http://comtrend.michnzee.net/#bridgevdsl, nesmíš smazat všechny položky ve WAN, atm a ptm, ale jen ty, co se netýkají TV. Já tomuhle vúbec nerozumím, ale nějak intuitivně jsem identifikovat co patří k TV a co k internetu. Jestli chceš, můžu ti poslat screeny nastavení.
Nadřazený - Od VitalCZ Dne 2014-07-08 18:04
Také jsem objevil jak na to. Až budu mít někdy čas, tak se to pokusím udělat tak, aby jela přes Turris i ta O2TV.
Nadřazený - - Od Matěj Novák Dne 2014-08-24 15:52
Zdravím Mohl bys mi prosím poslat screeny tvého nastavení pro IPTV ? Díky
Nadřazený - - Od rzeman9 Dne 2014-08-26 10:05
Tady to je. Odshora nastavení ATM, PTM, WAN service. Bohužel jsem si nevšiml, že v malování se screeny vkládaly částečně až za okraj, ale to důležitý tam je vidět.

Nadřazený - - Od Matěj Novák Dne 2014-08-26 12:50 Upraveno 2014-08-26 12:56
Díky moc . Až budu mít chvilku tak to vyzkouším . Takže to nastavím podle vašeho screenu a zbytek nastavím podle http://comtrend.michnzee.net/#bridgevdsl ?  Ještě bych se chtěl zeptat na jaký port modemu připojím turrise a IPTV pojede skrz turris nebo z modemu ?
EDIT: ještě sem zapomněl . V nastavení WAN v Turrisovi  PAP/CHAP  jeméno a heslo nastavím o2 ?
Nadřazený - Od rzeman9 Dne 2014-08-26 12:58
Na rozdíl od toho návodu ty nemaž všechno, ale jenom to, co nepatří k tv (není na mých screenech) a nastavíš bridge podle toho návodu. Potom TV strčíš do druhýho portu modemu, kam patří, a turrise do prvního.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Turris a O2TV

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill