Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / ExtRoot
- - Od rxs Dne 2014-07-06 17:26 Upraveno 2014-07-11 15:54
Zdravím.
Připojil, naformátoval jsem sd kartu a bádal jak na ni ukládat co nejvíce dat, abych 'šetřil' vnitřní paměť. Narazil jsem na tento balík 'block-mount'.
Používáte ho někdo?
V nastavení LuCI, v přípojných bodech jsem dal kartě Použít jako kořenový souborový systém, ale nezdá se, že by systém na kartu něco zapisoval.
Nebo jak nejlépe udělat, aby pro často ukládané soubory systém používal SD ?

edit: nikdo mě nepostrčí? chtěl bych mít tohle pořešené, než se v tom začnu víc vrtat, instalovat atd., dá se změnit cesta instalace balíčků, použít sn, ale jestli to nejde nějak 'globálněji'.

tak už vůbec nevím, spousta pokusů, spousta restartů, návrat do továrního nastavení, a zas spousta ...
přitom návody jsou jednoduché a jasné,
sd připojím, ale ne jako '/overlay' nebo '/'
'/etc/config/fstab'
config 'global'
        option  anon_swap       '0'
        option  anon_mount      '0'
        option  auto_swap       '1'
        option  auto_mount      '1'
        option  delay_root      '5'
        option  check_fs        '0'

config 'mount'
        option  target  '/overlay'
        option  uuid    'xxxxxxxxxxxxx'
        option  enabled '1'

tohle mi nevypíše:
root@OpenWrt:~# df
Filesystem           1K-blocks      Used Available Use% Mounted on
rootfs                 2758072    118004   2501828   5% /
/dev/root                 2048      2048         0 100% /rom
tmpfs                    63340        76     63264   0% /tmp
/dev/mmcblk0p1              2758072    118004   2501828   5% /overlay
overlayfs:/overlay     2758072    118004   2501828   5% /
tmpfs                      512         0       512   0% /dev

Tak vzdávám tento nerovný boj. Nepřišel jsem na to jak připojují paměti.
A jelikož tohle nikdo nezkoušel, je to asi blbost. Chápu, že to mají na turrisu nějak pozměněné, ale nevím jak.
Mohl mi někdo napsat, třeba: Seš úplně bl...\ ! Takhle to nejde....
No nic.
Děkuji.
Nadřazený - - Od Kamenitxan Dne 2014-07-13 21:22
extroot mám na jiném routeru. Postupoval jsem podle návodu na wiki a po pár dnech bádání jsem přišel na to, že to mi to na trunku(BARRIER BREAKER) nefunguje. Po downgradu na ATTITUDE ADJUSTMENT to fungovalo hned.

Jinak přes Luci se to dělat nedá, jedině přes terminál. Jestli to už je v trunku opravené ale nevím. Každopádně to nemá u turrise podle mě smysl řešit. Balíčky se neinstalují moc často a vše ostatní se může dát do ram nebo na USB disk.
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-07-14 07:51 Hlasů 1
Používám extroot na jiných routerech jak v trunk verzi Barrier Breaker, tak i ve starší AA bez problémů. Ale pro Turris bych něco takového spíš nedoporučoval, organizace uložiště je zrovna bod, kde se Turris dost zásadním způsobem liší od tradičních OpenWRT routerů.
- Od rxs Dne 2014-07-24 09:59
Děkuji za reakce.
Uznávám, že to velká výhoda není. Turris má opravdu jinak řešené úložiště, nepochopil jsem ani jak, ani kde se načítá.
Takže na kartu ukládat data, možná i přesměrovat instalaci balíčků.

Jinak v Luci, přípojné body je checkbox použít jako root, což přepíše fstab - option is_rootfs '1', což je sice zastaralý příkaz, ale asi by fungoval.

Ještě otázka: Ukládají se logy jinam než do /var respk. 'ram'? Jde mi o jejich dohledání po výpadku, restartu...
Děkuji.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / ExtRoot

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill