Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / WakeOnLan
- - Od palikv.mojeid.c (>) Dne 2014-07-13 07:17
Zdravím
Donedávna (přesněji to nevím, delší dobu jsem tuto funkci nepoužil) mi spolehlivě fungovalo WOL pomocí etherwake. Připojil jsem se na turris, vybral wol přes etherwake na síťové rozhraní br-lan a probudil si jakýkoliv počítač doma v síti. Nic jsem na turrisu ani na počítačích neměnil, ale už mi to nějak nefunguje. Nevíte jestli nějaká aktualizace není vinna nebo snad nějaká chyba mezi klávesnicí a židlí?
Dík
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2014-07-13 09:33
Proces Etherwake běží?
Nadřazený - - Od palikv.mojeid.c (>) Dne 2014-07-13 11:20
tváří se, že běží
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2014-07-13 11:24
Obdobný problém jsem zaznamenal asi před měsícem. Po zabití a restartu služeb o5 probouzení fungovalo.
Nadřazený - Od palikv.mojeid.c (>) Dne 2014-07-13 11:31
zkoušel jsem restartovat službu, nepomohlo. Po každé aktualizaci restartuju celý router a je to stejný.
- - Od palikv.mojeid.c (>) Dne 2014-08-07 07:11
Nikdo neví, proč by neměl fungovat WOL? Nikdo to nezkoušel používat? Podotýkám, že jsem na připojených pc nic neměnil.
Dík
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-08-07 07:59 Hlasů 1
Já mám s technologií WOL obecně jen ty nejhorší zkušenosti, aby se počítač probouzel, musí to být povoleno v BIOSu, v síťové kartě, pak ještě jednou v ovladači síťové karty a pak ještě snad musí být Měsíc ve správné fázi… Na to nemám nervy :cool:

Můžete se zkusit podívat TCPdumpem na síťové rozhraní, jestli Magic Packety odcházejí. Pokud ne, hledejte chybu v Turrisu, pokud ano, hledejte chybu v zařízeních.
Nadřazený - - Od Drx001 Dne 2014-08-07 08:20 Upraveno 2014-08-07 08:28
WOL používám naprosto běžně a funguje naprosto spolehlivě. Probouzím bez problémů kterékoli z domácích PC z mobilního telefonu a nesetkal jsem se s tím, že by to nezafungovalo. Správná konfigurace všech PC je samozřejmě nutná. Nicméně nepoužívám etherwake, takže tam klidně může být nějaký zakopaný pes.
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2014-08-07 18:20
Občas taky WOL používám, funguje bohužel jen u některých strojů. Například notebooky mají asi z důvody úspory energie podporu probouzení od magic paketů vypnutou a ani v Biosu ji není možné zapnout. Satelitní přijímače stejně tak, jinak většinu desktopů z hibernace dokážu probudit.
Nadřazený - Od Drx001 Dne 2014-08-08 10:35
Tak to je vcelku jasné, že zařízení, které pro WOL nemá podporu, probudit nepůjde. :-) Ale to si člověk musí ošéfovat už při nákupu, pokud je pro něj taková funkce kritická.
Nadřazený - Od Elty (>) Dne 2016-11-06 22:03
Naprosto stejné zkušenosti. Při probouzení z jiného PC nebo mobilu naprosto bez problémů, při zkoušce z Turrisu nefunguje ani Etherwake, ani WoL. Bohužel fungující tato funkce je potřeba při připojení zvenku (přes VPN), kdy to z PC/mobilu neprojde.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / WakeOnLan

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill