Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / miniDLNA
- - Od rohlaj Dne 2014-08-13 23:11
Dobrý den, chtěl bych zprovoznit miniDLNA. Balíček je nainstalován, služba povolena a startoval jsem ji už několikrát. Ale v menu Služby - miniDLNA je stále status "Služba miniDLNA není spuštěna". Nevím si s tím rady.
S Linuxem nemám moc zkušenosti, tak nevím, jestli jsem tu uvedl všechny potřebné informace.
Děkuji. Jiří Rohla.
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2014-08-14 00:14
V poznámkách mám že jsem doinstalovával ffmpeg

opkg install ffmpeg
Nadřazený - - Od rohlaj Dne 2014-08-14 20:41
Děkuji, pomohlo to. miniDLNA je spuštěno, ale nenabízí žádné soubory k přehrání - The miniDLNA service is active, serving 0 audio, 0 video and 0 image files. Nastavil jsem takto - root container = Browse directory, media adresář = /mnt. Mám připojený externí disk pomocí služby-scriptu nas, podle návodu v manuálu k turrisu. Ve windows disk vidím i soubory a můžu s nimi pracovat.
Nadřazený - - Od Gorole Dne 2014-08-15 17:10
Systém --> Vlastní příkazy

killall -9 minidlna

/usr/bin/minidlna -R -f /tmp/minidlna.conf
Nadřazený - - Od rohlaj Dne 2014-08-17 19:14
Děkuji moc - tohle zabralo. Doufám, že to je poslední dotaz. Možná by stálo za úvahu (pro pracovníky nic.cz), udělat na miniDLNA podobný návod jako je na vytvoření NAS.
Nadřazený - Od Gorole Dne 2014-08-17 19:36
Jn některé věci by to chtělo nějak pěkně shrnout na jedno místo.
Nadřazený - - Od rohlaj Dne 2014-08-22 21:17 Upraveno 2014-08-22 21:33
Tak stále laboruju s miniDLNA. Po spuštění příkazem /usr/bin/minidlna -R -f /tmp/minidlna.conf se začnou načítat soubory z disku ale načte se pouze 2971 audio souborů a zbytek se nenabízí. Přitom se v LuCi nemůžu přepnout na žádnou jinou nabídku (pouze se mohu pohybovat v nastavení miniDLNA). Už si zase nevím rady, asi s tím už seknu. Myslel jsem, že to využiju, abych mohl přehrávat muziku na androidím tabletu a mobilu. Ale výsledky nejsou valné.
Nadřazený - Od budulinek Dne 2014-08-28 23:35
Ty androidí tablety a mobily máte rootnuté? Pokud ano, vykašlete se na DLNA. Doporučuji toto:

Na sdílení souborů použijte kromě SAMBA protokolu (nastavení je popsáno v návodu na domácí NAS) i NFS protokol (návod na NFS server zde: http://wiki.openwrt.org/doc/howto/nfs.server nebo jednodušeji zde: http://bredsaal.dk/network-filesystem-nfs-with-openwrt). Na Androidu pak použijte NFS protokol k mountování síťového disku. Síťový disk se pak v Androidu objeví jako standardní složka a k přehrání audio souborů můžete použít jakýkoliv audio přehřávač (návod NFS klienta na Androidu zde: https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=389).

P.S. Pro vývojáře Turrisu: do návodu na domácí NAS prosím přidejte kromě sdílení přes samba server i sdílení přes nfs server.
Nadřazený - - Od MZagora Dne 2014-12-25 15:47
Zkousel jsem taky nastavit miniDLNA a po nastaveni/ulozeni mi to pise, ze sluzbu nelze spustit: The miniDLNA service is not running.
Kdyz jsem to zkousel spustit rucne v prikazove radce /etc/init.d/minidlna start
tak to pise: can't load library 'libavformat.so.54'
Nasel jsem tohle vlakno a kdyz zkusim: opkg install ffmpeg
tak vysledkem je:
Unknown package 'ffmpeg'.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package ffmpeg.
V LuCI v System/Software taky nic jako *ffmpeg* nic nevidim.
Melo by to jit, delam neco spatne?
Predem diky za pripadne info.
M.
Nadřazený - - Od czlada Dne 2014-12-25 19:55
Že by chyběl seznam balíků ? :)
opkg update
opkg install ffmpeg
Nadřazený - Od MZagora Dne 2015-01-05 23:06
Dekuji, fcni! M.
- Od Gorole Dne 2014-08-23 17:47
Já nemám problém. Když jsem nemohl rozchodit transmission, tak mi pomohlo tovární nastavení a pak vše pěkně od začátku. :mad:
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / miniDLNA

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill