Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nastavení v LuCI
- - Od commar (>>) Dne 2014-08-22 13:23
Dobrý den,
domníval jsem se, že když zruším zaškrtnutí ve Firewall / Pravidla síťového provozu - zaškrtávátko Povolit
(viz obr.) tak pravidlo nebude dočasně platit.

Ale já se z práce přes SSH stále připojím. Jak je to možné? Dělám něco špatně nebo je nějaká chyba v LuCI?

Nadřazený - - Od David K. Dne 2014-08-22 16:44
ano je to spravne ale musite dat save and apply aby se nove nastaveni fw nacetlo
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2014-08-22 17:28
Ale já jsem dal Save and apply a stále jsem se mohl na router dostat...
Nadřazený - - Od fojtp Dne 2014-08-22 19:31
zeby bylo defaultni pravidlo na inputu nastaveno na accept?
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2014-08-22 20:24 Upraveno 2014-08-22 20:32
Asi ano, každopádně pozor, nespoléhejte na to, změna stavu na "zaškrtávátku" a stisk Uložit a použít
nevyvolá žádnou změnu, musíte dát Upravit a nahoře stisknout Vypnout nebo naopak Povolit.

EDIT asi bude něco špatně u mě, złobí jen toto pravidlo, ostatní fungují správně,
když přidám nové pravidlo, chodí taky správně.
Možná bude stačit to zlobivé smazat a zadat znovu.
Nadřazený - Od fojtp Dne 2014-08-23 14:29
ulozit a pouzit funguje spolehlive - lze overit pres konzoli a vypisem iptables (pozor na related/established).

v tomto pripade by to chtelo udelat vypis iptables aby bylo videt jak jsou pravidla zapsana a kde je to "zlobici" pravidlo.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nastavení v LuCI

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill