Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / NFS mount (turris=client)
- Od Panelacek Dne 2014-09-04 16:22
Zdravim,

je mozne abych narazil na tenhle problem? https://dev.openwrt.org/ticket/12935

Ani za boha se mi totiz nedari mountnout NFS share. Uz jsem zkusil vsechny parametry co me napadlo a nic. Da se to nejak fixnout? Moc nerozumim tem kompilacim a pridavani modulu (.ko) o kterych mluvi. Bylo by mozne eventualne opravit chybicku primo v turris verzi, pokud tam je?
- Od standus Dne 2014-11-02 17:49
Mam stejny problem. V nastaveni firewallu mam nastavene presmerovani portu a na tom mi to podle me chcipne, protoze pokud zkousce telnetu me to nikam nepusti.
Myslim, ze hodne problemu je zpusobeno firewallem, protoze jeho konfigurace neni ani uzivatelska ani intuitivni, ani funkcni. Rad bych se pletl.
- Od budulinek Dne 2014-11-04 21:00 Upraveno 2014-11-04 21:02
Jojo, přesně tak. NFS klient na Turrisu nefunguje, páč chybí modul nfsv3.ko

Před pár měsíci jsem zkoušel NFS klienta zprovoznit a narazil jsem na stejný problém. Viz:

https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=297

Jestli se to dá nějak "fixnout"? No, můžete si modul sám zkompilovat, pokud máte linuxový stroj a víte, jak na to. Jinak musíte čekat, jestli někdo nahoře ten modul do balíčku přidá.
- Od Karel Dne 2015-01-15 22:06
Nějaký pokrok? Taky bych potřeboval připojovat nfs na turris.
- - Od druzicka Dne 2015-01-15 22:13 Hlasů 1
Tak to je hodně nemilé, právě jsem se chystal na zprovoznění. Tohle je ale celkem zásadní chyba. Neuvažuje Turris team o její napravě, ať se zbytečně nekomimluje na x frontách?
Nadřazený - Od Michael Macek Dne 2015-01-20 00:06 Hlasů 1
Také se přimlouvám o zařazení do nějakého dalšího update.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / NFS mount (turris=client)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill