Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Po denšním upgrade a restartu nedostupná SD karta
- - Od lzita (>) Dne 2014-09-04 18:07
Po dnešním update a restartu "zapomněl" turris SD kartu. Co s tím....
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-09-04 18:13
Připomenout mu jí :grin:
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2014-09-04 18:15
No to joooo...ale jak :confused: teda pokud možno tak abych ho nemusel rozebírat a vyndavat jí ven a aby nezapomněl ty data na ní..tedy pokud možno.
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-09-04 18:18
Zkusil bych jí vyndat, nabootovat bez ní, pak jí tam zase vrátit a nabootovat znovu.
Nadřazený - Od lzita (>) Dne 2014-09-04 18:37
To je to co nechci absolvovat.....
- - Od Michal Dne 2014-09-04 18:28 Hlasů 1
Můj Turris po restartu nenaběhnul vůbec, pomohlo až odpojení ze zásuvky.
Nadřazený - Od JFila (>>) Dne 2014-09-05 06:19
Můj Turris restart přežil ale po druhém nenaběhl správně (jako by neměl nakonfigurovanou síť). Stačilo ho na chvilku odpojit a problém se sám odstranil.
- Od hybner Dne 2014-09-05 09:08
Ja jsem mel problem cokoliv primountovat s ext4. Hlasilo to neco ve smyslu, ze ten modul nelze najit. Pomohlo mi odinstalovat ext4 modul, restartovat turrise a pak znovu modul nainstalovat.

# opkg remove kmod-fs-ext4
# reboot

po rebootu

# opkg update
# opkg install kmod-fs-ext4
- - Od budulinek Dne 2014-09-09 08:54
Já mám podobný, ale o dost závažnější problém.

Systém mi vůbec nedetekoval wifi kartu, musel jsem odinstalovat a znovu nainstalovat moduly zodpovědné za detekci wifi karty (kmod-ath kmod-ath9k a další). USB taktéž nedostupné. Načež jsem zjistil, že VŠECHNY moduly (všechny malíčky kmod-XX) mají jinou verzi než je verze jádra. A vůbec se nepřipojují. Postižena je detekce HW, připojování souborových systémů, IP tables, prostě kde co. Byl jsem rád, že se mi podařilo aspoň rozchodit wifi modul a lighttpd. Příčinu bych viděl ve špatné aktualizaci.

Pomáhá odinstalace a opětovná instalace modulů, ale je to šílený opruz, těch modulů je asi sto. Některé mi systém vůbec nedovolí odinstalovat (a znovu nainstalovat). Navíc mi to nepřijde jako nejčistší řešení. Nedá se nějak spustit ta aktualizace ještě jednou? Nebo nějaký jiný způsob, jak to opravit?

Prosím o pomoc. Je to docela urgentní, router stojí a skoro nic na něm nefunguje.

Díky moc
Nadřazený - - Od hybner Dne 2014-09-09 09:26
Ja jsem si jine verze nevsiml. Zkuste toto:

stahne aktualni seznam vsech balicku
# opkg update

toto zobrazi co se muze upgradovat
# opkg list-upgradable

aktualizuje balicky
# opkg upgrade
Nadřazený - - Od budulinek Dne 2014-09-09 09:30
To jsem zkoušel jako první. Update a pak upgrade. Nestačí to. Systém se tváří, jako že jsou všechny balíčky aktuální, i když při pohledu do Luci (Systém > Software) je vidět, že verze těch balíčků je jiná, než verze jádra. Balíček je nutné ručně odinstalovat a znovu nainstalovat.
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2014-09-09 10:13
To je, bohužel, vedlejší efekt porovnávání verzí ‒ ty moduly mají ve verzi hash, ono je porovnává, který hash je větší. Asi tak v 50% případů je to chronologicky/verzově jinak, než tohle.
Nadřazený - Od budulinek Dne 2014-09-09 10:19
A je tedy nějaké řešení? Odinstalace a instalace je opravdu opruz. Ty moduly mají své závislosti, často odinstalace jednoho balíčku automaticky odinstaluje i pět dalších. Některé balíčky ani odinstalovat nejde (myslím že to byl kmod-ipt). U jednoho balíčku jsem zkusil opkg install -force-reinstall. Výsledkem bylo to, že balíček nešel ani odinstalovat, ani nainstalovat...
Nadřazený - Od hybner Dne 2014-09-09 10:19 Hlasů 1
Nepomohlo by dat do cisla verze i vase cislo tj kdyz v gitu udelat treba tag pro release? Tzn. misto 3.10.18+3a38986a4e5e869c1bdacc2a0ad7aa0f-1 dat 3.10.18-<vasecislo>, tak jak to maji ostatni distribuce?
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2014-09-09 10:15 Hlasů 1
Dobrý den

Zkuste někde v příkazové řádce napsat „updater.sh -n“. To by mělo pustit celý update. Ale vzhledem k tomu, že toto se pouští samo od sebe každou hodinu, tak to nejspíš z nějakého důvodu padá. Pokud budeme vědět, proč, jde to řešit.
Nadřazený - Od budulinek Dne 2014-09-09 10:20
OK, zkusím večer.
Nadřazený - Od budulinek Dne 2014-09-09 22:08
Super, pomohlo to. Moduly se zaktualizovaly.

Teď řeším, že se mi nespouštějí skripty po spuštění. Lighttpd, mysql, dnsmasq... Musím to spustit ručně přes příkazovou řádku. Proto se mi asi nespouštěl ten updater.

Díky.
Nadřazený - Od lzita (>) Dne 2014-09-10 19:43
Mně to také pomohlo a kartu již Turrísek vidí .....
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Po denšním upgrade a restartu nedostupná SD karta

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill