Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Hlaska ze systemoveho logu
- - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-09-18 14:12
Dobry den,
nedavno jsem si poridil domu Synology NAS DS214, od ktereho jsem si sliboval, ze na nej budu moct zalohovat data z meho PC a vyuzivat ho jako medialni centrum. PC jsem na Turrise napojil kabelem 5e misto wi-finy a pro pripojeni NASe s Turrisem jsem pouzil dodany kabel od Synology taktez verze 5e. Bohuzel jsem dosud nebyl schopny protlacit pres kabely vetsi rychlost nez 10-12 MB/sec, trebaze jsem ocekaval rychlost aspon 60 MB/sec (nemluvim vubec o teoretickych rychlostech, ktere Synology ukazuje na svem webu (az 110 MB/sec)). Ve Windows 7 je sit nastavena korektne an 1 Gb/sec:

V Synology to vypada taky OK:

Ted jsem si ale vsiml, ze v systemovem logu se v case, kdy jsem pravdepodobne (musim jeste dneska overit, az budu doma u zeleza) kopiroval vetsi soubory z PC na NAS, objevily tyto hlasky (v logu jich je neurekom a obedve se opakuji co minutu a hlasky konci +/- v case, kdy jsem prestal s kopirovanim):
2014-09-17T19:47:01+02:00 notice vnstatd[4008]: Traffic rate for "eth0" higher than set maximum 100 Mbit (60->825, r1317 t20), syncing.
2014-09-17T19:47:01+02:00 notice vnstatd[4008]: Traffic rate for "eth1" higher than set maximum 100 Mbit (60->825, r23 t1303), syncing.
Muzete mi potvrdit, ci vyvratit, jestli toto muze zpusobovat pomalost vnitrni site? A pripadne, kde mohu zmenit nastaveni v Turrisu, abych konecne zrychlil prenos dat?
Uz jsem zkousel reinstalaci ovladaci sitove karty a v planu mam jeste pripojeni PC naprimo k NASu bez Turrise a pripadne nabootovat PC do live distribuce Linuxu a zkusit prenos dat z Linuxu na NAS pres Turrise a pak naprimo. Kabel se jevi v poradku, protoze jsem zkousel pres ten stejny kabel prenest data z firemniho notesu na NAS a rychlost byla znatelne lepsi (cca. 40-50 MB/sec).
Dekuji predem za navedeni spravnym smerem, pripadne za inspiraci, na co se zamerit. Jako posledni moznost bych videl reinstalaci PC, ale tomu se chci vyhnout.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-09-18 15:39
Mimochodem, kam máte zapojený NAS a kam PC? Pokud je jedno z těch zařízení v portu LAN1 a zároveň máte switch ve výchozí konfiguraci, zbytečně ta data prochází CPU Turrisu, ačkoli by mohla být přímo odbavena switchem. Nejjednodušší, co můžete vyzkoušet, je přepojit zařízení tak, aby byla obě v portech LAN2-LAN5. V takovém případě CPU Turrise o provozu vůbec neví a tedy by neměl být důvod, aby jej brzdil.
Nadřazený - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-09-19 08:21
Dobry den,
PC jsem mel prave v LAN1 a NAS je v LAN3, tak jsem PC presunul na LAN2. Pro jistotu jsem zneaktivoval Avast a vypnul firewall. Rychlost prenosu dat z PC na NAS sice stoupla z cca. 6-10 MB/s na cca. 20-25 MB/s, ale sliboval jsem si, ze to stoupne aspon na 50-60 MB/s. V opacnem smeru byla rychlost 25-35 MB/s, coz je sice take zlepseni, ale porad to nedosahuje hodnot, ktere bych ocekaval. V systemovem logu jsem nasel opet tyto hlasky:
2014-09-18T19:08:21+02:00 notice vnstatd[4008]: Traffic rate for "eth0" higher than set maximum 100 Mbit (60->825, r1633 t137), syncing.
2014-09-18T19:08:21+02:00 notice vnstatd[4008]: Traffic rate for "eth1" higher than set maximum 100 Mbit (60->825, r141 t1629), syncing.
Mam-li byt uprimny, tak si myslim, ze problem bude v mem PC, kdyz ze sluzebniho notesu jsem byl schopen prenosu dat z notesu na NAS rychlosti cca. 60 MB/s. Bud to bude v pomalosti procesoru, nebo problem sitove karty, nebo bude potreba preinstalovat system. Toho bych se chtel ale vyvarovat, protoze to by byla prace tak na pul dne (minimalne).
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Hlaska ze systemoveho logu

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill