Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Rozklicovani zkratek
- - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-10-29 09:56
Dobry den,
rad bych rozklicoval zkratky eth1, eth2, eth0 a br-lan, ktere jsou pouzivany u Turrise a trochu v tom tapu. Data stazena a uploadovana se u techto rozhrani lisi a nejsem si 100%-ne jist, co to je.
Muzete mi to, prosim, nekdo polopatisticky vysvetlit?
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-10-29 10:23 Hlasů 1
Procesor, resp. SoC (System on Chip), který Turrise pohání, má tři Gigabitová rozhraní označená eth0, eth1 a eth2. Rozhraní eth2 je přímo spojené s zásuvkou WAN a představuje odchozí provoz. Rozhraní eth0 a eth1 jsou zapojeny do vnitřního switche, který v základním nastavení propojuje eth0 se zásuvkou LAN1 a eth1 se zásuvkami LAN2-LAN5. Aby všechny LAN konektory tvořily jedinou síť, je nad nimi uvnitř SoC udělán softwarový most - rozhraní br-lan, které v sobě obsahuje eth0, eth1 i Wi-Fi rozhraní wlan0.

Tedy veškerý provoz z Internetu přichází z eth2 a pokud prochází do lokální sítě, odchází rozhraním br-lan. Pokud odchází prostřednictvím Wi-Fi, uvidíte jeho provoz ještě jednou u rozhraní wlan0, pokud odchází drátovou sítí , uvidíte jeho provoz ještě jednou u rozhraní eth0 nebo eth1, podle toho, který port routeru se používá.
Nadřazený - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-10-29 13:41
Dekuji pekne za vysvetleni. Myslel jsem si to, ze to tak je, jenom jsem to potreboval mit cerne na svetle modrem.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Rozklicovani zkratek

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill