Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Java na Turrisu
- - Od rene.kliment (>) Dne 2014-10-31 18:22
Zdravím.

Možná to zní trochu bláznivě, ale je možné na Turrisu rozběhnout normální Javu (ne nějaké "mini" verze)?
Trochu jsem googlil, ale nic moc jsem nenašel a úplně nevím, jak to je s Javou na PowerPC (pokud to je tedy správná architektura).
Chtěl bych to kvůli openHABu. Turris má výkonu dost a je škoda ho nevyužít.

Děkuji za odpověď.
Nadřazený - - Od jakubskrz Dne 2014-11-01 12:11 Hlasů 1
Jo, tak to bude asi dost problém.. V rychlosti jsem trochu zapátral a podle StackOverflow by na OpenWRT šlo dostat Javu, ale jen odlehčené verze, plnou údajně ne (ale nekoumal jsem, jestli je/není zároveň nějaký problém Power architektura procesoru Turrise).

Můj osobní názor ale je, že Turris na provoz Javy stejně nemá dostatek výkonu :twisted:

Doporučil bych spíše poohlédnout po nějakém jiném sw, napsaném nejlépe v C++, s podobnými systémy pro automatizaci se v poslední době roztrhl pytel. A i tak bych onen systém provozoval raději na jiném zařízení než na routeru - pěkné pro tyto účely je např Raspberry Pi :wink:
Nadřazený - - Od rene.kliment (>) Dne 2014-11-01 12:17
Psal jsem jednomu člověku, co to řeší / řešil nějak víc a zjistil, že třeba na MIPSu to nejde, páč pro to není plnohodnotná Java, ale na ARMovém routeru to rozběhli. U PowerPC právě vůbec netuším.

Já si myslím, že by to Turris zvládl, takové ořezávátko to není :-)
(když porovnám aplikace, které pustím na Turrisu a na Raspberry Pi, tak RasPi je v mdlobách a Turris se ani nezapotí)

Hledal jsem nějakou alternativu, ale nepodařilo se mi nalézt něco, co by openHABu sahalo po paty a není to v Javě. Vzhledem k možnostem Turrisu jej považuji za mnohem víc, než router, takže s tím problém nemám :-D a vzhledem k tomu, že je jeho výkon nevyužitý a nežere zrovna málo elektřiny mi to připadá jako ideální. Na Raspberry Pi jsem openHAB zkoušel a možná, pokud by to bylo jediné, co by na tom běželo, tak by to bylo kůl, ale vzhledem k tomu, že mi tam běží třeba ještě XBMC, tak to nedává.
Nadřazený - - Od stibi Dne 2014-11-01 12:40
Jen pro zajímavosti, které aplikace Turris zvládá bez problémů a malina má s nimi naopak problém?
Nadřazený - Od rene.kliment (>) Dne 2014-11-01 12:45
Třeba pyLoad. Malina to samotné zvládne, ne že ne, ale když tam běží hodně věcí zároveň, tak to jde rychle do kytek. Turris je na tom prostě líp a nejen tím, že má o jádro navíc.
Nadřazený - - Od Kamenitxan Dne 2014-11-18 13:16
Pokročil někdo?
Zkusil jsem nainstalovat Javu SE Embeded pro Power e500v2 with double-precision SPE FPU a nedaří se mi to spustit.

root@turris:/tmp/java/bin# . ./java -version
-ash: ./java: line 1: ELF?4: not found
-ash: ./java: line 2: syntax error: unexpected "("
Nadřazený - - Od FilipK Dne 2015-10-30 15:12
Povedlo se ti tu javu rozchodit?
Nadřazený - - Od fanoush Dne 2015-10-30 20:32
java funguje v debianu v chrootu, je o tom clanek na rootu, googli 'turris openhab'. Mam cca 300MB tar.gz debianu i s javou, staci nekam rozbalit a chrootnout se do nej, vejde se dokonce na zkousku i do ramdisku v /tmp :-) Muzu to nekam nahrat ale nevim kam.
Nadřazený - Od FilipK Dne 2015-10-31 12:53 Upraveno 2015-10-31 13:37
Našel jsem to a už to mám rozchozené :). Sice to má 3GB takže je to trošku hodně. Nevíš jak tam rozchodit owncloud na debianu?
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Java na Turrisu

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill