Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / otevírání portů
- - Od meny Dne 2014-11-01 19:43
našel by se někdo ochotný, kdo by mi vysvětlil jak otevřít porty na routru. Postupoval sem podle návodu, ale porty jsou stále nedostupné.

Tak například chci otevřít port číslo 555 na místní LAN. přidám tedy do síť=>firewall=>pravidla síťového provozu
Any TCP, UDP
From any host in lan
To any router IP at port 555 on this device

accept input

potom dám save and apply.

V tuto chvíli zkusím příkazem nmap adresy 192.168.1.1 z počítače v síti, který mi hlásí, že je port zavřený.
Nejde mi otevírat vnější ani vnitřní porty. Přitom přístup na SSH funguje již od začátku, ale v pravidlech firewallu není uveden.

Omlouvám se předem za dost hloupý dotaz, ale nějak v tom tápu.
Nadřazený - - Od Mira.S Dne 2014-11-02 00:27
No hlavně si musíte ujasnit co přesně chcete.
Příklad, který uvádíte otevřel přístup z libovolného počítače ve vnitřní síti na
port 555 na Turrisu, (poněkud zbytečně, protože turris má z vnitřní sitě přístup povolen obecně)
jenže běží na turrisu nějaká služba na portu 555, která by zpracovala případné požadavky?

Častější požadavek je otevřít "cestu" pro data z vnějšku do vnitřní sítě, (což je standardně zakázáno)
ale zde si musíte říci kam konkrétně má směřovat tedy na jakou přesnou IP adresu se mají data dostat
a to vám zařídí přesměrování portů.
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2014-11-02 09:05
Obecně (a velmi zjednodušeně) se dá říci toto:

* potřebujete-li z vnější sítě (zóna WAN) otevřít nějaký port (TCP, UDP, oba) na router (kde by měla - aby to mělo nějaký smysl - na tomto portu běžet nějaká služba), použijete Luci -> Síť -> Firewall -> Pravidla síťového provozu

* potřebujete-li zpřístupnit z vnější sítě (zóna WAN) nějakou službu běžící na stroji ve vnitřní síti (zóna LAN), použijete Luci -> Síť -> Firewall -> Přesměrování portů
- Od meny Dne 2014-11-06 10:11
Jo tak jsem na to už přišel. Neběžely služby.

No pořád je co se učit.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / otevírání portů

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill