Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Funguje vám nastavení VLAN dle Turris dokumentace?
- - Od jakub.rybar Dne 2014-11-09 23:31
Pěkný večer všem,

dnes jsem se opět několik hodin trápil s nastavením VLAN, primárně na základě dokumentace Turrisu viz https://www.turris.cz/doc/navody/nastaveni_vlan - chtěl jsem začít tím, co je ověřené. A mě nefunguje a vede k znepřístupnění Turrise, musel jsem jej dnes min. 5x uvést do továrního stavu.

Můj /etc/config/network vypadá takto:

config interface 'loopback'
        option ifname 'lo'
        option proto 'static'
        option ipaddr '127.0.0.1'
        option netmask '255.0.0.0'

config globals 'globals'
        option ula_prefix 'auto'

config interface 'lan'
        option ifname 'eth0 eth1.1'
        option type 'bridge'
        option proto 'static'
        option netmask '255.255.255.0'
        option ip6assign '64'
        option ipaddr '192.168.1.1'

config interface 'lan2'
        option ifname 'eth1.3'
        option type 'bridge'
        option proto 'static'
        option netmask '255.255.255.0'
        option ipaddr '10.0.1.1'

config interface 'wan'
        option ifname 'eth2'
        option proto 'static'
        option ipaddr '10.11.54.162'
        option netmask '255.255.255.192'
        option gateway '10.11.54.129'
        option dns '10.11.0.251 10.11.1.101'

config interface 'wan6'
        option ifname '@wan'
        option proto 'dhcpv6'

config switch
        option name 'switch0'
        option reset '1'
        option enable_vlan '1'

config switch_vlan
        option device 'switch0'
        option vlan '1'
        option ports '0t 1 2'

config switch_vlan
        option device 'switch0'
        option vlan '2'
        option ports '5 6'

config switch_vlan
        option device 'switch0'
        option vlan '3'
        option ports '0t 3 4 '


Mám nějakou dostupnou možnost problém debugovat?
Nadřazený - - Od Pipin Dne 2014-11-10 10:40
uplně to nesouvisý ale vím že někdo z cz nic už několikrát tu dal post pokud se něco podělá tak nedělat hned hardreset. ale připojit turrise přez mikrousb ( serial port) a napsat to co vyplivne ....  vyz co je tu https://www.turris.cz/doc/navody/hlaseni_chyb
Nadřazený - - Od jakub.rybar Dne 2014-11-10 10:54
Díky za připomenutí postu viz váš post. :razz: Bohužel mě článek samotný zklamal, protože mi nedal žádnou konkrétní použitelnou informaci, co bych měl udělat v situaci, kdy po restartu není router dostupný na žádném rozhraní (WAN, LAN), tj. připojení ke konzoli jednoduše není možné!

Deeper to the roots: Možnost alternativního připojení Turrisu je nebo není, např. sériová linka na desce? Díky za pong, jak se hnout z místa. Problém s VLAN jsem řešil už asi 4x v posledním půl roce, vždycky jsem to zabalil, protože jsem nikdy (bohužel) nedosáhl kýženého výsledku a strávil jsem hackováním dobrý 1,5 dne času. :cry:
Nadřazený - - Od digiman (>) Dne 2014-11-10 11:00
na desce je přímo MicroUSB konektor přijený na serivou linku turrise stačí se pořádně podívat :-) Tento je určen přímo pro tyto případy už jsem uvažoval že si jen vyvedu při svých pokusech taky často dostanu Turrise do stavu kdy nereaguje.
Nadřazený - - Od jakub.rybar Dne 2014-11-11 16:47
Nenašel jsem. A i kdyby tam byl, nemám žádnou knowledge, jak se dostat k nějakému analyzovatelnému výstupu.

Turris tým nic? :fat:
Nadřazený - Od Martin Sojka Dne 2014-11-11 17:08
USB konektor najdete zde: [img thb]turrisusb.png[/img] . Je třeba odšroubovat přední stranu routeru. Co se týká znalostí, tam je rada složitější...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Funguje vám nastavení VLAN dle Turris dokumentace?

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill