Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Blokování MAC adresy
- - Od Croco Dne 2014-11-25 22:19
Dobrý den!

Poradil by mi někdo, jak zablokovat MAC adresu? Spustil jsem Majordomo a našel jsem jedno zařízení na síti, které nevím kdo/co je. IP adresu má z DHCP. Ačkoliv jsem už snad vše doma fyzicky vypnul, na zařízení si stále pingnu. Hledal jsem na webu návody z OpenWRT, ale nedaří se mi je nastavit na Turrisu.

Díky.

ps: mohl by mi prosím někdo poradit ještě s konfigurací TinyProxy? Stále ne a ne ji rozchodit.
Enable: zatrženo a služba jede
Listen adress: 192.168.1.1 (adresa routeru)
Allowed clients: 192.168.1.0/24
Filter file nahraný

ostatní je v původním nastavení

V TinyProxy status mi to stále píše: Failed to retrieve statistics from url: http://127.0.0.1:8888
Soubor protokolu /var/log/tinyproxy.log se vůbec nezaloží
Nadřazený - - Od majk Dne 2014-12-01 07:11 Upraveno 2014-12-01 07:17
Ahoj vsem , mam ten problem taky. Rady bych vedel kde mam zablokovat MAC adresu - nikde sem tu volbu nenasel. Bud tam neni nebo nekoukam dobre eventuelne treba je potreba doinstalovat nejaky balicek ?

A jeste jeden dotaz ohledne mac adresy - potreboval bych poradit kde vidim aktualne pripojene pristroje ,  neb pristroje vidim pouze v DHCP výpůjčkach i kdyz uz nejsou pripojene ale ja potrebuji videt aktualni stav. Je potreba doinstalovat nejaky balicek ?

Ja linuxu vubec nerozumim ale jen vim ze to potrebuji :)

Poradite mi prosim ?

Dekuji
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-12-01 10:04
V LuCI Síť > Firewall > Pravidla síťového provozu

V sekci Otevřené porty na routeru:
zadejte název nového pravidla (třeba zlobivec), vyberte protokol Ostatní … a stiskněte Přidat.

Zdrojovou zónu vyberte LAN, do pole Zdrojová MAC adresa zadejte svou zlobivou MAC adresu, cílovou oblast zvolte Libovolná zóna (forward) a akci zvolte odmítnout. Zbylá nastavení neměňte.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Blokování MAC adresy

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill