Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nemožnost přihlásit se do Luci
- - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-12-09 21:20
V poslední době se mi občas objevuje tato chybová hláška, když se snažím přihlásit do Luci:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute function dispatcher target for entry '/'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/sauth.lua:87: Session data invalid!
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>
A zároveň nejsem schopný se příhlásit do Luci. A ve Forisu při zmáčknutí tlačítka "Příhlásit se" se nic nestane. Jestli to nějak nesouvisí s tématem https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=596, kdy jsem poukazoval, že mi při resolvování IP adres v Majordomu stoupá traffic a zároveň mi Turris využívá skoro celou pamět, procesory jedou na maximum a další proměnné jsou taktéž na maximu.
Nadřazený - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-12-09 21:49
Tak pomohl az restart Turrise.
Nadřazený - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-12-10 10:47
Psal jsem to do mailu, ale pro příští generace to uvedu i sem - příčinu problému s přihlašováním neznám - vypadá to, jak kdyby se nepodařilo vytvořit session data pro LuCI i Foris. Ta se vytváří na tmpfs (RAMdisk ve složce /tmp), ale paměť jste celou zabranou neměl, proto s jistotou nedokážů říct, čím to je.

Ještě vysvětlení k té paměti - reálně využitá paměť je celkové množství RAM mínus hodnota "used" - u Vás byla většina paměti využita pro diskové cache, což naznačuje, že kernel v tu dobu dělal nějaké operace nad souborovým systémem.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nemožnost přihlásit se do Luci

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill