Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Mám Turrise, měl bych zájem o Turris 1.1
- - Od Gorole Dne 2014-12-13 23:40 Hlasů 1
Jde mi hlavně o USB 3.0 ;-)
Je nějaká možnost upgradu?
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2014-12-14 07:58
Jo, tak pokud bude nějaká oficiální možnost výměny modelu 1.0 za 1.1, také bych s potěšením využil.
Nadřazený - - Od Michal Dne 2014-12-14 14:36
Určitě bych to taky rád využil.
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-12-14 17:30
Já myslím, že by nás bylo mnohem víc. Otázkou je, jak se k našemu nápadu postaví kolegové z CZ.NIC
Když nic jiného, pravděpodobně by jim to trošku zesložitilo logistické procesy při distribuci nové série routerů.
Tak uvidíme a necháme se překvapit, jaký na to budou mít názor.
Nadřazený - - Od Gorole Dne 2014-12-14 18:50
Ale zase někdo nepotřebuje USB 3.0, tak může dostat můj uvolněný starší Turris.
Já bych o něj měl zájem jenom z důvodu že mám připojený externí USB 3.0 disk, čili nevyužiju jeho potenciál.
Pokud to nepůjde, časem si klidně koupím rozšiřující kartu, ale tam je, tuším, zase problém s napájením :-/
Nadřazený - - Od Michal Dne 2014-12-14 19:25
Je už podpora pro rozšiřující kartu usb3? Jestli ano, co je potřeba nainstalovat?
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2014-12-14 19:59
Pěkný večer, na tuto možnost jsem se ptal přímo na konferenci. Prý to bohužel není možné ale také bych rád uvedené možnosti využil.
Nadřazený - Od RadekS Dne 2014-12-16 16:18
Také bych měl zájem na výměně, ale je mi úplně jasné že to nepůjde.
Nechci říkat, že po bitvě je každý generál, ale ohledně USB 3.0 jsem věděl, že už v době vzniku byla škoda tam do první verze dávat USB 2.
Ptal jsem se na to i na konferenci ještě v době vzniku, turrise a odpovědí myslím bylo, že by to bylo náročnější protože by se tam kvůli USB 3.0 musel dávat speciální čip, zatímco USB 2 snad bylo už přímo v procesoru?
Ale byla to škoda. USB 3 tomu prostě chybělo už od začátku.
Nadřazený - - Od Pipin Dne 2014-12-28 12:41
jo vím že jde do současného turise bez problému dostat usb 3.0 sami členové píšou toto V případě, že potřebujete od zařízení podporu rychlejších diskových přenosů, jsou na trhu k dispozici miniPCIe karty pro USB 3.0 nebo SATA, které lze zapojit do volného miniPCIe slotu na desce..... a je to levné a spolehlivé řešení... jen  jak  dostat plechem kabel je problem... a členové týmu nemají rádi ( psali to tu) rozvrtané rozpájené a jinak přebastlené routery.
jinak za mě USB 3 nepotřebuju...
Nadřazený - - Od tr3027 Dne 2014-12-28 15:37
To nebude asi úplně přesné. Někde tady na fóru sice kdosi z NICu psal, že vrtat ne, nicméně na IT14.2 v jedné z přednášek tuším p. Košata říkal přesný opak :)
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-12-28 15:58
To je jak z pohádky: vrtat x nevrtat, ani obutá, ani bosá, ani oblečená, ani nahá ... :yell:
Nadřazený - Od Martin Sojka Dne 2015-01-06 12:41
Pokud si upravíte vrchní kryt podle svých potřeb, tak mi nic proti namítat nebudeme. Jen je to na vaši odpovědnost, náhradní kryty neposkytujeme. Takže i v tomto případě platí, dvakrát měř, jednou řež.
Nadřazený - - Od Pipin Dne 2015-01-06 22:53
ja spíš myslel hrubjejc vrtat a např s pájkou ( v které je občas i nějaké napětí :)
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-01-07 10:28
Vrtání se v HW pájkou opravdu neuvidíme rádi - pokud tak někdo učiní, musí počítat s tím, že ponese veškerou odpovědnost za škody, které mohou později nastat.

Ohledně možností připojení SATA a USB 3.0 řadičů už je poměrně dlouhá diskuze zde: https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=1842
Nadřazený - Od Gorole Dne 2015-01-09 18:42 Hlasů 1
To ano, ale na konci je napsáno:

Dobry den,

prozatim pro tuto kartu neni podpora v kernelu, takze nefunguje. Pripravujeme update, ale jeste to nejaky cas zabere..

Není zde ani jakákoliv zprovozněná karta.
Jinak bych ji už měl doma :wink:
Nadřazený - - Od Bedřich Košata Dne 2014-12-15 13:03 Hlasů 1
Bohužel, možnost výměny staršího modelu routeru za nový neplánujeme. Jde o to, že účelem nových routerů je umožnit rozšíření projektu o dalších 1000 sond, nikoli výměna 1000 ks za jiný model - tím bychom projektu příliš neprospěli.

Kromě již zmíněného problému, že by pak nikdo nechtěl vrácené starší modely, jde i o logistiku. Distribuce zařízení je pro nás jako nevýrobní a neobchodní společnost relativně náročná a pokud bychom ve větší míře prováděli výměnu zařízení, přineslo by to dost výrazné vnitřní náklady (které by neměli žádný pozitivní dopad na výsledky projektu).

Je mi tedy líto, ale nový model budeme nabízet jen novým uživatelům :(
Nadřazený - - Od danielhrbac2 Dne 2014-12-15 19:43
Jen mohu přispět troškou do mlýna, zkuste se zamyslet jestli by stávající uživatelé mohli získat druhý na jinou lokalitu. Mě by se třeba jeden s A/VDSL modulem hodil do kanceláře.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-12-16 09:26 Hlasů 3
Nepřipadá vám to trochu nefér k šesti tisícům zájemců, na které se zatím nedostal ani jeden?
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-12-16 09:48
Ondřeji, neviděl bych to tak dramaticky. Pokud má uživatel "danielhrbac2" pro druhý router nějaké zajímavé umístění z hlediska cílů projektu (tj. zajímavá síť, provider, lokalita, objem datového provozu atd. atd.), není asi na škodu mu přidělit druhý. Lepší než čekatel, který si "jenom" brousí zoubky na vidinu routeru zdarma, ne?
Nadřazený - - Od fojtp Dne 2014-12-16 10:14
a kdo rika, ze mezi cekajicimi nejsou dostatecne zajimava umisteni? ;-)
mam kolegy a zname, kteri cekaji na router a maji zajimava umisteni ;-)
Nadřazený - - Od czlada Dne 2014-12-16 16:23
To samé se dá říct o tom že tam jsou :)
Stejně dokud se router neaktivuje tak nemá nic.cz ani tušení jak se bude využívat ;) Ostatně šance na výměnu je. Poslat jej zpátky a znovu zažádat. Když už jednou bylo vybrané umístění jako zajímavé, tak znovu může být nějaká šance, když už tam zařízení není :D
Nadřazený - Od Martin Sojka Dne 2015-01-06 12:46
Tento postup bych nedoporučoval, Šance na získání nové verze by se v takovém případě značně blížila k nule.
Nadřazený - Od fojtp Dne 2014-12-16 10:12
ano, i me to pripada nefer..
Nadřazený - - Od danielhrbac2 Dne 2014-12-16 17:51
To jsem teda netušil, že převis je až tak obrovský. Děkuji za upozornění. Tak až se mě někdo zeptá, jestli ten druhý router nechci přednostně, tak se nad tím zamyslím.
Nadřazený - Od Pipin Dne 2014-12-28 12:46
je tu ještě turrris lite.... a to je teprv zajímavý routr... je sice oholený bez wifi a prakticky ničeho... ale prý bude levný.... na open wrt a zbytek stačí dokoupit wifi modul anteny ( a krabičku taky) to bude pro převis... co to zajímá https://lite.turris.cz/cs/
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Mám Turrise, měl bych zájem o Turris 1.1

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill