Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / 1 HDD vs 2 HDD přes USB + napájení
- - Od Eskymák (>) Dne 2014-12-29 20:59
Zdarec,

Už nějakou dobu mám k Turrisu připojen 160GB HDD, co mi tu zbyl, v USB rámečku. Potřebujuji na zálohy větší kapacitu a rád bych pořídil po dvou 1TB discích. Připojení druhého disku bych rád realizoval opět stejným rámečkem. Rychlost je pro mě OK.

Když budou disky dva, nepoklesne rychlost čtení/zápisu, protože to půjde přes jeden řadič? (rád bych RAID/mirror/... ale hádám, že by šlo nějak zařídit synchronizaci disků až po zapsání zálohy)
Utáhne napájení dva 2,5" HDD?

Pravděpodobně by se jednalo o tyto disky - záleží co se mi podaří sehnat.
http://www.alza.cz/western-digital-2-5-red-mobile-1000gb-16mb-cache-d471133.htm#popis

Do SATA řadiče bych zatím nešel, protože by to cenově vyšlo na dvojnásobek, v mPCIE slotu mám wifi kartu a kabelově a napájením by to bylo komplikovanější.

Díky za rady
Nadřazený - - Od quick Dne 2015-01-06 11:43 Upraveno 2015-01-08 09:50
Mám k Turrisu připojené dva USB2 disky, přez USB2 HUB. Samozřejmě napájený.
Pokud při synchronizaci kopíruji velké soubory z jednoho na druhý a to ještě přes klientský počítač na gigovém ethernetu,
dosahuji rychlostí kolem 30MB/s, což je pro mé použití velice dobré.
Pokud tedy připojíte dva disky, každý do jiného portu, bude rychlost ještě vyšší...
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-01-08 09:42
Díky za odpověď. Mě právě nejvíc zajímá, zda se obejdu bez napájeného hubu. O rychlost ani tak starost nemám.

Aktuálně zvažuju, zda do toho jít s Turrisem, nebo na to postavit další zařízení založené na nějaké desce s integrovaným CPU či něčem podobným v socketu. Sice to zvýší náklady, ale užitně a výkonnově to bude pochopitelně jinde. Stále však nejsem úplně rozhodnutej, zda pořizovat další krabičku, když Turris má výkonu dost, jen ta rozšiřitelnost není pochopitelně taková. . :-)
Nadřazený - Od quick Dne 2015-01-08 09:49
Musíš brát v potaz několik věcí.

Pořizovací náklady
Odběr proudu druhého zařízení
Obsazení RJ45 portu dalším zařízením
a možná něco dalšího.

Co se týká výkonu, tak pokud nepotřebuješ RAID, nebo jinou specialitu, tak si myslím že výkon je vpořádku.
Osobně mám vyzkoušených několik starších jednodiskových NASů a routerů s připojenými disky, ale Turris naprosto vede přenosovými rychlostmi.

Nicméně se mi před nedávnou dobou objevil problém s odpojováním USB disků za chodu. Viz jeden z mých postů v tomto fóru.
Nadřazený - Od Filip Vyskočil Dne 2015-01-10 22:08
Stěží.
Mám notebookový disk, ne úplně starý připojený přes SATA řadič a musím ho živit z obou USB portů.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / 1 HDD vs 2 HDD přes USB + napájení

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill